| Adrian277 a întrebat:

Cum iti alegi o tableta? la ce te orientezi prima data? care este mai bun Android sau iOS? ce tablete bune imi recomantati sub pretul de 1000 lei? dau funtita

Răspuns Câştigător
| GeorgeX1999 a răspuns:

Un lucru foarte important de care trebuie sa tii cont este firma de care este produsa tableta. Trebuie sa aiba macar 2-3 ani de experienta si sa tii cont si de opiniile clientilor acelei firme. Un alt factor important este pretul. Eu personal nu te-as sfatui sa cumperi o tableta cu procesor Quad Core, 2GB de memorie ram la 200 de lei deoarece chiar daca are componentele acestea, in maxim 3 luni de la cumpararea tabletei te vei duce sa le faci o vizita domnilor de la garantie care iti vor da diverse motive sa nu iti repare tableta pentru ca, numai o firma care nu ofera produse bune ar putea sa faca asta. Parerea mea este a tableta perfecta este iPad-ul, cea cu iOS, dar sub 1000 de lei gasesti doar prima si a doua generatie care implicit nu se merita, deci te-as sfatui sa mergi pe una Android in cazul de fata. Recomandari sunt foarte multe si foarte bune, multe venind din partea celor de la Samsung, Lg, Nexus, Asus (care sunt putin mai scumpe dar merita din plin), Lenovo si cam acestia sunt producatorii principali de tablete Android. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| AlexL28 a răspuns (pentru GeorgeX1999):

Ai dreptate, dar Nexus nu este o firma, este doar un brand subventionat de Google sub care se fac tabletele respective, dar prin intermediul altor producatori, adica Samsung si Asus(pana acum), iar telefoanele Nexus sunt facute de LG