| Necunoscutul548 a întrebat:

Cum mi-as putea convinge parintii in ce tara sa mergem in vacanta in ce oras si la ce hotel?

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu tu decizi asta, atata timp cat traiesti sub acoperisul lor, nu tu iei deciziile.

| Reek54 a răspuns:

Daca e vacanta in familie, poti avea si tu un cuvant de spus, spune-le de ce vrei sa mergi acolo, arata-le obiectivele turistice si frumusetea acelei tari, si poate ii vei convinge, dar daca ei au deja copt un "plan" nu prea cred ca o sa reusesti.

| cavalerul11 a răspuns:

Intreabai daca au bani sa mearga in alte tara tu nu te gandesti ca e criza daca parinti tai zice ca nu au atunci zile mai bine sate duca la mare sau la munte unde e ieftin tu vrei in hoteluri daca erai bogat mergeai in orice tgara vrei asa nu funda mersi anticipat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce buget aveti. Tu de exemplu, ai putea cauta pe internet informatii turistice despre ce destinatii consideri ca ati putea vizita. De exemplu, sa zicem ca vrei sa mergi la Roma si vrei sa ii convingi si pe ei. Cauti obiective turistice din Roma, apoi le prezinti "referatul vietii" laughing.
Dar cum ziceam, totul se rezuma la buget.
Bafta la convins!

| megamix112 a răspuns:

Gandeste-te mai intai daca au bani. Daca esti bogat asta e,du-te in bora bora, caraibe, istanbul, tunisia, egipt, india dar daca sunteti o familie modesta multumeste-te daca mergi la mare in Romania deoarece e extrem de scumpa o vacanta si nu ai de unde sa stii daca parintii au de unde plati. Daca esti mai mic la varsta o sa intelegi lucrul asta cand mai cresti iar cand parintii tai nu o sa aiba bani de paine o sa le dai tu din cei stransi de tine neconditionat.Nu fi egoist.Gandeste-te si la ei.Ei te-ar duce in cate vacante ai vrea tu daca ar putea, dar din pacate nu e posibil.winking

| Necunoscutul548 explică:

Banuti sunt dar cum i conving? Mergem in Spania dar ei nu vor in orasul in care vreau eu