| Jeksanovici a întrebat:

Cum pot ajunge in America fără ca sa am neamuri acolo și stiu ca trebuie sa particip la loteria Vizelor dar sa zicem ca am câștigat-o, apoi ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ajungi acolo sa ce? Ca viza de turist e destul de ușor de luat. Pentru munca e alta treaba

| relian a răspuns:

Daca castigi cum spui,asta se face online,numai asa se verifica daca ai castigat ori nu,deci daca tu nu verifici,chiar daca esti castigator nu te anunta nimeni.
Asta asa ca idee. Dupa,adica atunci cand verifici,asta undeva luna asta sau in mai,ai acolo online instructiuni ce trebuie sa faci in continuare.
Dar ca idee va trebuie sa printezi ceva formulare,dupa le completezi si le trimiti la adresa indicata de ei,adica in America trimiti acele formulare,apoi astepti alte instructiuni sau faci ce instructiuni ti s-a dat.
Dar ca idee, atunci cand verifici daca ai castigat, sa zicem ca ai fost castigator, ti se da un numar, daca imi spui numamrul ala, eu iti pot spune daca ai sanse sau nu sa fii chemat la interviu.Nu stau acum sa iti explic ce si cum,cine joaca sau a jucat la loeria vizelor ar fi trebuie sa citeasca informatii,sunt toate informatiile pe websitele guvernului american,iar cei care nu inteleg ce citesc sa fie sanatosi,desi informatiile sunt si in limba romana acolo.

Daca nu ai neamuri,nu ai pe nimeni,atunci trebuie sa ai ceva in RO,asa ca idee,sa ai o casa pe numele tau,sau sa ai ceva bani la banca pe numele tau,adica ceva valori, pe care nu ti le ia nimeni, nu te va obliga nimeni sa vinzi ceva sau mai stiu eu ce bani sa iei cu tine.

Cum am spus citeste informatiile ca is acolo, asta daca cum am spus si pricepi ce citesti. Daca nu pricepi nici in limba romana, atunci plateste pe careva sa iti explice mai babeste cum stau lucrurile.

Sau ai putea ruga pe cineva frumos, de exemplu mai putea ruga pe mine sa iti explic ce vrei sa stii laughing stiu aproape tot despre loteria asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplici pentru viza, cel mai bine. Si trebuie sa ai si ceva bani cu tine.
Aplici pentru viza de student, sau de munca, dupa caz. Da trebuie sa ai bani de chirie pe cel putin cateva luni, si sa ai bani sa te intretii, eventual un sponsor.

| Andrewe a răspuns:

Sa vaslesti