| WolfSRain a întrebat:

Cum pot face combustibil pentru rachete ma rog modele.
Sunt foarte pasionat si as vrea sa fac si eu dar nu stiu din ce sa fac combustibilul pentru rachete.
Am incercat cu catran de la chibrite si ard prea repede iar sa razui de pe fiecare bat nu e convenabil pentru ca ia mult timp si e plictisitor.
Am gasit ceva mai demult R-Candy care se face cu azotat de potasiu adica KNO3.Acela se gaseste sub forma de ingrasamant dar nu o sa cumpar un sac de 25 de kg pentru 300g.Am mai auzit ca te poti trezi cu mascati la usa deoarece se pot face bombe din el.
http://www.youtube.com/watch?v=yUYxk-y-tU8
Alt combustibil care ar fi?
De unde pot cumpara la un pret convenabil un sac de 5 kg de exemplu?

2 răspunsuri:
| vali123456 a răspuns:

Uite aici sper ca te-am ajutat wikipedia.org/wiki/Combustibil

| Schnaider_Cristi_1995 a răspuns:

Ai mai putea cu bariu e ca kno3 sper ca te-am ajutat il gasesti la farmacie sub numele de bariu