| catthshshshs a întrebat:

Cum pot pune poze pe cd cu programul Nero StartSmart? Dar muzica? Vreau exact pasii, ca am incercat si nu mi-a iesit...

Răspuns Câştigător
| leave78 a răspuns:

1. Pornesti softul
2.In principiu, in partea de sus, functie de versiune, iti alegi mediul de scriere CD/DVD -inteleg ca vrei pe CD
3. Or sa iti apara mai multe tipuri de CD. Pentru poze, muzica sau orice fisiere pe care vrei sa le ai si pe CD, trebuie sa selectezi optiunea Make Data CD
4.Va porni Nero Express. Apesi butonul din dreapta sus, de culoare verde, pe care scrie ADD. Atentie! In partea de jos e o bara care se va umple pe masura ce adaugi fisiere. Trebuie sa urmaresti sa ai fisiere pana la maxim 700 MB, caz in care bara va ramane de culoare verde. Daca depasesti capacitatea CD-ului, ceea ce depaseste de limita de 700 MB se va colora in rosu. Va trebui in aceasta situatie sa mai renunti la fisirele pe care le-ai adaugat - le selectezi in acea fereastra si le dai delete - se vor sterge din compilatie, nu si din calculator.
5. Cand ai terminat, apesi butonul Next(dreapta jos). In fereastra care ti-a aparut poti da un nume CD-ului(de genul Poze1). Cand ai incheiat, apesi pe butonul Burn(dreapta jos).
6.Astepti sa se scrie
7. La final o sa apara o fereastra care spune ca e incheiat, apesi OK si iti va ejecta CD-ul scris, in principiu. Cam asta e tot

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Presupun ca vrei sa faci un cd cu mp3-uri... Dupa ce il deschizi mergi pe data>make data cd dupa care iti va aparea o fereastra de unde iti alegi muzica pe care vrei sa o pui pe el, apoi ii dai nume si selectezi viteza la care sa-l scrie si ii dai burn. Astepti pana termina, dai un ok si gata.

| catthshshshs explică:

Mersi, am rezolvatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai citeste si tu un Help al programului, ca de-aia s-au muncit aia sa il faca, pentru astia care puneti intrebari fara sa studiati inainte. De facut sex si de machiat cred ca te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba pe preot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema da nu merge nici cum zic ei nu stiu dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Pornesti softul

2.In principiu, in partea de sus, functie de versiune, iti alegi mediul de scriere CD/DVD -inteleg ca vrei pe CD

3. Or sa iti apara mai multe tipuri de CD. Pentru poze, muzica sau orice fisiere pe care vrei sa le ai si pe CD, trebuie sa selectezi optiunea Make Data CD

4.Va porni Nero Express. Apesi butonul din dreapta sus, de culoare verde, pe care scrie ADD. Atentie! In partea de jos e o bara care se va umple pe masura ce adaugi fisiere. Trebuie sa urmaresti sa ai fisiere pana la maxim 700 MB, caz in care bara va ramane de culoare verde. Daca depasesti capacitatea CD-ului, ceea ce depaseste de limita de 700 MB se va colora in rosu. Va trebui in aceasta situatie sa mai renunti la fisirele pe care le-ai adaugat - le selectezi in acea fereastra si le dai delete - se vor sterge din compilatie, nu si din calculator.

5. Cand ai terminat, apesi butonul Next(dreapta jos). In fereastra care ti-a aparut poti da un nume CD-ului(de genul Poze1). Cand ai incheiat, apesi pe butonul Burn(dreapta jos).

6.Astepti sa se scrie

7. La final o sa apara o fereastra care spune ca e incheiat, apesi OK si iti va ejecta CD-ul scris, in principiu. Cam asta e tot