| alexia222 a întrebat:

Cum pot sa imi salvaz la google chrom cand il deschid ca imi apara direct google?

Răspuns Câştigător
| AnNaa67 a răspuns:

Buna!
1.Vezi in dreapta cheita-click.
2. Optiuni - click
3.Vezi la "Pagina de pornire"(a doua), bifezi "Deschideti aceasta pagina" si intri in Google, copiezi siteul (cel de sus) si pui acolo.

| AnNaa67 a răspuns (pentru AnNaa67):

Multumesc mult!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mergi la meniul Google Chrome (coltul dreapta-sus) si da click pe Options (Optiuni in versiunea ro). In fereastra afisata ai doua optiuni de a schimba homepage-ul:

-in meniul La pornire (Startup) selecteaza -> Deschideti pagina de pornire, iar in meniul Pagina de pornire selecteaza-> Deschideti aceasta pagina si scrie adresa paginii pe care o doresti ca homepage, adica asta https://www.google.ro/

-in meniul -> La pornire selecteaza -> Deschideti urmatoarele pagini si adauga adresa paginii pe care o doresti ca homepage https://www.google.ro/

Succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar. Daca prei sa-ti apara direct pagina cu motorul de cautare intri in setari(butonul cu pictograma cheie fixa)/ Optiuni(sau Setari, depinde de varianta Chrome)/Elemente de baza, La pornire bifezi Deschde pagina de pornire si la Pagina de pornire bifezi Deschideti aceasta pagina (in ferestruica sa fie scris http://www.google.ro). Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschizi aplicatia google chrom, apoi sus, sus de tot in dreptul spatiului unde introduci adresa unei pagini, vei vedea prima data o miniatura de casa, apoi o stea apoi lanca un fel de piulita, apesi pe ea si dai la optiuni internet, apoi alegi pagina de pornire!

| VladB22 a răspuns:

Te duci frumos si setezi homepage la google.ro. Mai exact in dreapta sus sub X-ul care iti inchide programul ai optiunile ( se prezinta sub forma unei chei reglabile) dai click acolo, pe urma selectezi settings. In meniul ce iti apare selectezi open the homepage on start up, iar la homepage selectezi www. google.ro. Bafta

| zelgne a răspuns:

Dai pe cheia aia din draepta sus de langa bara de cautare, apoi la setari si ai acolo pagina de pornire unde pui ce vrei tu big grin