| djragan a întrebat:

Cum pot sa-mi creez si eu un site gratis?

Răspuns Câştigător
| GRP a răspuns:

De creeat site-ul este usor, insa treaba cu domeniul este dificila.Domeniul + host-ul costa, insa daca nu vrei un domeniu. ro sau un host cu nustu ce beneficii, poti utiliza niste site-uri de mai jos:

www.weebly.com
www.webstarts.com
www.webs.com
www.ucoz.com
ww.yola.com

5 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Incearca cu www.ucoz.ro (subdomeniul ucoz.com), un sistem simplu prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| Tequilla_3721 a răspuns:

Intra pe google si scrie
"creez blog"
acolo o sa vezikiss
Iti spun ei pasii cum sa faci.
Nu e site, pentru ca pentru site trebuie sa platesti mult, dar este un blog in care poti pune poze, video, articole.etc!
Pup si astept funda! te rog

| Mişu_7703 a răspuns:

Ti'l poti face in HTML daca stii putina informatica sau pe www.wix.com, acolo iti creezi cel mai usor un site decent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il faci tu, deci iti trebuie:
una bucata template (luat de pe net sau facut de tine in photoshop)
cunostinte de css, php, html si eventual mysql
script poti sa il faci tu sau sa il iei si pe ala de net

daca nu ai intels nimic din ce am zis nu ai cum happy doar sa ai un prieten care stie si se ofera voluntar(eu nu sunt prietenul tau)