| M4RK a întrebat:

Cum pot sa scriu mai repede la tastaturahappy? Voi cum scrieti: repede sau incet?

Răspuns Câştigător
| a2 a răspuns:

Pai eu zic ca scriu repede... uite aici poti testa cat de repede scrii:)) http://romanian-speedtest.10-fast-fingers.com/;)

102 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca tot esti bazat vei scrie repede, cu 10 degete.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cu timpul vei scrie repede.Eu la inceput scriam incet, au trecut cateva luni si scriu extrem de repede.Nici nu ma uit la taste. Timpul le rezolva pe toate.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu scriu repede cu ambele maini, dar din pacate inca ma uit pe tastatura, in loc sa ma uit la ecran. Am exersat la un moment dat cu un programel, dar apoi n-am mai avut timp si exersez scriind articole, traduceri si raspunsuri pe TPU. Exercitiul e secretul vitezei.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Ar trebui sa se inventeze un program care sa calculeze viteza...

| denisa0906 a răspuns:

Pai pur si simplu iti folosesti cate degete potiwinking si repede asa scrii repede:p si cu timpu vei ajunge sa nu te uiti ce scrii:p

| paul0013 a răspuns:

Scriu destul de repede pentru ca trebuie...practica duce la perfectiune.cu cat scrii mai mult ai sa scrii mai repede fara sa-ti dai seama...asa am patit eu, de cand am inceput sa scriu zilnic pe blog scriu foarte repede

| psiholoaga a răspuns:

Exersezi. Eu scriu foarte repede, ma uit la tastatura doar cand am in minte texte mai complicate, in alta limba sau cu litere si caractere pe care de obicei nu le folosesc.

| xibalba a răspuns:

Pai... eu am invatat sa scriu repede la trivia( un joc de cultura generala pe care il jucam pe mIRC si castiga cel care tasta cel mai repede si dadea raspunsul in corect in cel mai scurt timp). Acum scriu repede, dar mi-am format eu o tehnica de a scrie si nu ma pot dezobisnui... Ideal e sa iti folosesti toate degetele de la maini si asa, probabil, vei scrie foarte repede.

| M4RK explică:

@zizi am facut testul scrie 22 cuvinte pe minut happy

| Mihaic93 a răspuns:

Scrie si cu picioarele ca sa ai 20 de degete!

| YLLL a răspuns:

Repede si cu greseli.laughing

| Cryssy a răspuns:

Cu timpul o sa scrii din ce in ce mai repede. Trebuie exercitiu. Iti spun din experienta proprie. Nici eu nu scriam prea repede la inceput...Adica.acum vreo cativa ani laughing...

| VladRO a răspuns:

Slabutz big grin eu am facut 71 de cuvinte pe minut big grin

| psiholoaga a răspuns:

Mersi, zizi, util programul. 64 cuvinte-360 caractere.

| Dorinel a răspuns:

Lucrez pe calc de 8-9 ani si scriu foarte repede mai ales ca a trebuit sa stau cam 7-8 ore pe el in fiecare zi...stai linistit cu timpu o sa inveti sa scrii fara sa te uiti la tastatura

@Brigaela incearca sa iti gasesti o pozitie anume in fata tastaturi si sa inveti cum simti fiecare tastatura cu aceeasi tastatura... dupa cateva luni de exersare nu o sa mai ai probleme...sa te uiti la tastatura...

OFFTOPIC:LA TEST MI'A DAT 102 CUVINTE PE MINUTE SI VREO 8 GRESELI laughing)

| MisterKat a răspuns:

Scriu destul de repede la computer, nu iti pot spune ca de repede scriu pentru ca nu am cronometrat sa vad cat de repede scriu. Dar pot sa scriu fara sa ma uit pe tastatura happy.

O seara faina!

Daniel.

| Sabwy a răspuns:

Eu scriu foarte repede. la calc cu amn 2 mainile .si imi folosesc toate degetele

| florian89maxim a răspuns:

Sall'tarehappy
Pinguinule, nu trebuie sa te ingrijorezi daca scrii incet.
Crede-ma cu timpul, vei reusi sa scrii repede, trebuie doar sa inveti ordinea literelor, si o sa ajungi sa nu te mai uiti la butoane, vei scrie repede.
Bafta si numai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exersandtongue eu scriu repede..la cat am pierdut noptile scriind referate cred si eu laughing

| sTeFaN. a răspuns:

Eu scriu si cu ochii inchisi la tastatura si destul de repedehappyIti trebuie mult antrenamenthee hee

| Pho3nix a răspuns:

Hmm... te inveti pe parcurs.
Eu m-am obisnuit sa scriu fara sa ma uit la tastatura... m-am obisnuit demult.

Asa ai sa te inveti si tu.

La testul ala mi-a iesit 416 cuvinte pe minut si 4 greseli.
Oare o fi adevarat testul?thinking

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ca sa scrii repede trebuie sa exerxsezi mult, si eu scriu cam incetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu scriu repede adica asa cred

| monyk a răspuns:

Buna, pai exeseaza ca asa inveti sa scrii cat mai repede asa am facut si eu si scriu destul d repede, la inceput statea cateva secunde sa gasesc o litera, acum insa abia mai ma uit la taste...deci exerseaza doar asa poti sa reusesti.

| Pho3nix a răspuns:

Am facut o greseala.happy
Am vrut sa zic 416 caractere si 75 cuvinte pe minut.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai experienta poti sa scrii mult mai repede si depinde cat de mult stai la cal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freetypingame zic ca e cel mai eficient...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabutz eu am scris 120 de cuvinte intr-un mnut cautati programul anonim tipyng mesage e bun eu asa am invatatwinkingwinkingrolling on the floor