| Ionut_Petcu_1996 a întrebat:

Cum pot sa trimit un plic prin posta in Germania? Ce trebuie sa fac exact, nu am facut niciodata?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce scrii adresa ta si a destinatarului pui plicul la o cutie postala. Nu exista asa ceva in Germania?
Sau mergi la un oficiu postal.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu plicul la ofociul postal si te vor indruma ei! Daca n-ai plic poti sa si iei de la ei. Nu este un capat de lume. E usor.

| DeyCj a răspuns:

Scrii destinatarul și expeditorul pe plic, cumperi timbru de Germania și-l predai la ghișeul poștei.