| SnicK a întrebat:

Cum pot scapa de. tot felul de retardati care ma suna pe telefon cu numar ascuns.
La politie nu pot ca...este cartela...si nu are cum sa-l gaseasca.
Ceva metoda de blocarea a apeluriilor care nu se afla in CONTACTE sau sunt Ascunse? Va rog.

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Schimba-ti numarul de telefon!

| Dara a răspuns:

Am avut si eu o problema de genul asta si am rezolvat-o prin redirectionarea apelurilor. Aveam numar de vodafone si am dat telefon la serviciul clienti, iar ei mi-au sugerat sa incerc asta. Am scapat de problema si dupa vreo doua saptamani am revenit la normal. Presupun ca si la orange sau in alta retea se poate face acelasi lucru. Daca redirectionezi apelurile direct in mesagerie, presupun ca cel care te deranjeaza se va plictisi sa sune si sa fie mereu taxat.

| AndutzaAndu a răspuns:

Pur şi simplu nu le mai răspunde la telefon dacă vezi pe ecran număr privat, se vor sătura să te mai sune.

| lays a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.si am sunat la politie.fii sigura ca pot afla intr-un fel. dar trebuie sa aiba mandat pentru ca cei de la reteaua de telefonie mobila nu dau informatii pe ochi frumosi.
apropo, te dai de gol. e clar ca stii cine din moment ce ai zis "sa-l", si de unde stii ca e cartelabig grin?

| ikram a răspuns:

1. Iti schimbi numarulde telefon, si nu il mai dai la toti idiotii.
2. Suni la serviciul clienti de la telefonia mobila la care esti si vorbesti cu ei pentru blocarea apelurilor. Difera de la o companie telefonica la alta.

| Nu conteaza a răspuns:

Mi se pare ca la telefon ai o optiune sa blochezi numere tongue acum depinde si ce telefon ai

| Carlaaa a răspuns:

Ai 2 optiuni. 1 : ori te duci la un service si le spui sa iti blocheze apelurile cu numar neafisat.
2 : iti schimbi cartela.

| le.cocaine a răspuns:

Si eu patesc la fel... Chiar si noaptea. Eu m-am gandit sa imi schimb numarul de telefon, alta solutie nu gasesc. Si tu ar trebui sa faci la fel!

| dya26 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie de mai multe ori dar cel mai recet a fost ierilaughing

| cucalic a răspuns:

Si eu intr-un timp eram diasperata de apeluri cu nr ascuns.de cateva ori i-am spus ca l-am pus sub urmarire si nu m-a m-ai sunat un timp dupa care iar a inceput si am ignorat apelul.am lasat pe silentios tel si vazand ca nu rasp nu au m-ai incercat. a trecut deja 1 luna de cand nu am m-ai avut probleme.incearca sau daca nu schimba nr de telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca iti poti seta telefonul sa-ti blocheze apelurile care din de la persoanele care nu le ai in agendahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista optiune de bloca apelurile necunoscute. Cauta in setarile telefonului happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa patesc si eu da n bag in seama.rolling on the floorinainte raspundeam sh imi puneauio.capre l tel(beeeeeeeeeeeee beeeeeeeeeeee)acum n rasp sau daca rasp ca sa m amuzrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorlaughinglaughinglaughingpur sh simplu n i bag in seamalaughingincearca sh uh n le rasp sau schimbati nr daca chiar t enerveazalaughinglaughing

| mrpannax a răspuns:

In meniul tel. la blocare apeluri i-ti poti face o lista din phone book(de 10 persoane)care te pot apela.La restul le suna ocupat.