| мιcυтѕαααα a întrebat:

Cum pot sterge de pe o foaie de bloc de desen urmele de creion daca cu o radiera nu merge?

P. S. Blocul de desen este profesional, deci este foarte gros, aproape ca si cartonul si foaia este si pictata. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

Daca ai o guma de sters de calitate, poti sterge total sau aproape total(in functie de creionul cu care ai desenat) mina in sine, dar deformarea hartiei (adica micile "santuri" lasate de varful creionului) nu o mai poti sterge.
Incearca o guma de sters mai buna, daca te referi la a sterge urmele de mina de creion. Daca nu merge nici asa, nu iti ramane decat sa iti cumperi o coala noua! happy