| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți deveni cunoscut în cartier?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin metode neortodoxe nu recomand

| sabin89 a răspuns:

O primă condiţie ar fi să începi să foloseşti un limbaj de cartier.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ai TREI variante:
- varianta negativa: faci lucruri mai putin bune, si eventual galagioase, pentru care sa te tina minte lumea din imprejurimi;
- varianta neutra (dar nu cea mai sigura): nu faci nimic si poate te tine lumea minte pentru ca NU ai facut chiar nimic;
- varianta pozitiva: faci lucruri bune pentru lumea din jurul tau sau pentru tine, astfel incat sa te cunoasca lumea happy

Deci... ce alegi? thinking

| Werrich a răspuns:

Depinde in ce mod, negativ (comiți o infracțiune) sau pozitiv (iei un premiu).

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

În mod pozitiv

| Loser2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

In mod pozitiv, apuca te si ajuta babutele din cartier.Sa vezi cum duc vorba de la una la alta si imediat te stie tot cartierul

| Mirel4412 a răspuns:

Daca ai 12 ani si te intrebi asta, mai bine ni devii cunoscut. Toti "interlopii" duc o viata in frica, ca un dusman poate sa vina sa i dea cutit pe la spate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refer la modul pozitiv

| MValentin a răspuns:

De ce ai vrea asta? Paaai daca iau întrebarea asa formal hm...
Excelezi in ceva: muzica sau sport. Apoi ajungi in media si de acolo te va stii cartierul deoarece tu provi din,, acel loc,,.

| KR0NSTADT a răspuns:

Împrumută bani de la vecini, apoi fugi în Italia.

| sabin89 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Îl găsesc ăia şi acolo, că au antene întinse peste tot happy

| KR0NSTADT a răspuns (pentru sabin89):

Da, dar i se împlinește visul. Devine vedetă în cartier. laughing