| mircea_turkish a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama daca cineva te minte?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Limbajul trupului... daca ceea ce spune nu este in concordanta cu ceea ce arata prin gesturi, mimica... sau daca iti evita privirea... e uneori semn ca minte... dar poate fi si semn ca e o persoana timida...

9 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca se fereste sa te priveasca in ochi cand iti spune ceva... poate fi luat ca un indiciu ca minte. Daca observi ca si-a schimbat glasul sau i s-au udat palmele.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca te minte atunci va evita sa te priveasca direct in ochi.Trebuie sa-ti dai singur seama.

| Daniel TM a răspuns:

Daca e vorba de o persoana mai apropiata de tine s-ar putea sa simti putin ca s-a racit relatia dintre voi(ori nu mai e la fel de deschisa in discutii, ori nu mai petrece timp cu tine ca si inainte, ori incearca sa te evite) asta in oricare caz, ori ca este vorba de prietenia intre un baiat si o fata sau de doi prieteni.

| NoName_9903 a răspuns:

Eu vad cel putin 3 semne:
- la un moment dat cel care minte se contrazice
- "body language" ( este anxios, evita sa te priveasca in ochi, transpira etc)
- poligraful (asa-zisul detector de minciuni), care se bazeaza de asemenea pe niste modificari de tensiunea arterială, puls, respiraţie şi conductivitate a pielii; totusi acuratetea lui nu a fost niciodata dovedita, motiv pentru care nu este acceptat ca dovada stiintifica

| JayLeno a răspuns:

I se lungeste nasu laughing

| Teardrop:] a răspuns:

Pai fiecare are o anumita reactie atunci cand minte... ex:evita sa te priveasca in ochi, ii vine sa rada si se abtine, transpira, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci nu o sa vorbeasca cu tiiiiiiiiinnnnnnnnnnneeeeeeee

| racu a răspuns:

Şansele de a fi minţit de către cineva evoluează direct proporţional cu numărul deja detectat de minciuni ale respectivului.