| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa cuceresti un baiat

Răspuns Câştigător
| georgianacas a răspuns:

Ia idul meu si vb mitu_miau_la_tine

292 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de parere ca daca nu te place sincer treci la altu iar daca chiar ti mult la el... spune-i ce simti pe fata nu pe mass sau prin SMS.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am fost cu un baiat care imi place foarte mult...si acum nu mai vrea sa fie cu mine... ce pot sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este simplu fii mai senzuala spune-i cuvinte frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arata-i ca il iubesti, dar ca nu esti moarta dupa el.Invata sa-i citesti dialectele si vezi ce limbaj al iubirii foloseste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii arata ca il placi, poarta`te normal cu el, ca si cand ar fi cel mai bun prieten al tau. nu il ignora total dar nici nu-l sufoca...incercati sa va cunoasteti, vorbiti pe mess, pe hi5.si inca o chestie, nu va sarutati prima oara cand va vedeti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am 11 ani si imi place de un baiat si lui nu stiu dacai place de mine si nu stiu ce sa fac ca sal cuceresc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa ai acel spirit ce toate fetele al are si crede-ma ca ati va fi de folos si anca ceva iubestel mult si fi tu asati crede-ma am ancercat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu nu imi schimb comportamentul sunt destul de frumoasa mereu mi se zice vai ce frumoasa esti, ma port frumos cu prieteneii lui si degeaba pentru ca nmu se misca nimic, nu imi cere prietenia, este tot atat de rece sa zic asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa vorbesti mereu cu el si te va iubi mai mult sa fi insistenta si sa te bagi in ori ce provocare si intr-o zi cand e liber si nu e cu prietenii sa il intrebi daca vrea sa faca sex si amor cu tine. E perfect daca ai reusit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am abia 11 ani si imi place un baiat din clasa de la mine a 5 a! tanara stiu da ma doare burta de la atatia fluturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! sunt iubita unui baiat la care tin fff mult dar el e cam indiferent, faza e ca el mi-a cerut prietenia cu a seara inainte sa plece in strainatate am aflat de la prietenii lui ca asa este el de obicei indiferent, nu stiu cum sa-l fac sa aiba incredere in mine ca probabil asa se va apropia mai mult... pup maria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! sunt iubita unui aiat care e cam indiferent cu mine faza e ca el mi-a cerut prietenia inainte de a pleca in straina tate eu cred ca el ma place dar nu sunt sigura...stiu de la prietenii lui ca asa e el de obicei, vreau sa-l fac sa aiba incredere in mine si sa se apropie mai mult de mine fara ca eu sa par dispetata dar nu stiu cum, faza e ca el eplecat si nu comunicam foarte mult mai mult l-am sunat eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va spun din propia experienta ca e bine ca intr-o relatie sa ai arati partenerului tau ca al iubesti cel putin acolo sa vada totusi ca al interesezi.credeti-ma ca am trecut prin asa ceva si m-am purtat cu el mai indiferent nu ai aratam ca il iubesc in schimb el imi arat ca m iubeste mereu pana intr-o zi cand s-a saturat de comp meu si era cat p aci sa ne despartim dar din fericire ne-am impakt dar credeti-ma ca nu vreti sa treceti prin ce am trecut eu. un sfat pentru toate fetele aratati-i partenerului vostru ca al iubiti daca nu vreti sa riskti sa al pierdeti. Ei au nevoie de iubire chiar daca se cred mai tari credeti-ma ca sunt mai sensibili si vor sa se simta iubiti sunt ca niste copii si eu zic ca e bine sa le fim alaturi si sa ai respectam, bine asta cine merita.mult succes si luati in seama ce v-am spus ca eu din greseli am invatat si sper ca sfatul meu sa fie un fesnic bun si sa nu al mintiti faceti cea mai mare greseala, sinceritatea e cea mai buna credeti-ma pe cuvant.mult succes.va pupbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa indupleci un baiat timid sa te sarute
?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin vorbe frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place un baiat care este coleg de clasa cu mine -cum sa fac sa il cuceresc? el imi mai spune ca ma place dar cred ca e in gluma deoarecwe cateodata face si glume urate c mine. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa-l cuceresti arata-i tot ce poti facce pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cand treci pe langa el zambeste i cu niste ochi dragalasi si dupa putin timp il vei cuceri si va cadea la picioarele tale... orice ar spune considera ca este la fel de important pentru tine cat este si pentru el si asa veti petrece cat mai mult timp impreuna de ex: uitati va la un film carei place lui sau la un film de groaza unde va observa ca esti speriata si te "linisti"el.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

HElP ME! AM 13 ANI el are 15.chestia este ca el ma place(si sunt cu el) dar in ultimul timp el nu prea ma baga in seama si imi zice ca sunt mai grasutza(chiar nu cred asta! fac sporturi). stiu ca asta ar insemna ca nu ma place dar.eu tin f mult la el si ma cam raneste in punctele sensibile.azi imi zice ceva maine altceva ce sa fac? dati-mi si mie sfaturi dar sa nu imi ziceti sa ma despart de el fiindk nu pot!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de acord cu mlm.trebuie sa fii tu insati.si el sa te placa asa cum esti.nu asa cum incerci sa fii de dragul luioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una sunt de parere ca nu trebuie sa ii zici direct, adica depinde d baiat. daca e genul."shmecher". si are mai multe ft moarte dupa el.gandeste'te ca poate aude zilnic de la o ft te iubesc sau din astea.la astia "smecheri". trebuie s fii mereu frumoasa. dar si indiferenta uneori.cand se da la tine.desii iti bate inima in piept da sara.fii indiferenta.accepta dar nu mult.asa se va incapatana. daca. ii cazi in plasa din prima. va zice."pe asta gt o am". pe bune.stiu ca e usor d zis si greu de realizat. dar e realitatea, va zic din EXPERIENTA.Am gresit d vreo 2-3 ori, in genul asta d pb, si sper ca voi sa nu gresitihappy. Succes:X, princess_nyko.idhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

daca nu-s tare frumpasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PAI.IN primul rand fii indiferenta.in al 2leA RANd nu il implora tu sa fie cu tine! cand ai ocazia zambestei dar nu sa dea impresia ca esti obsedata dp ellaughingatunci cand te intreaba ceva raspundei cu un raspuns lung ca sa vorbesti mai mult timp cu elbatting eyelashes. nu-i arata ca esti nebuna dupa el si lasa-l sa fie el mai indragostit de tinehappy daca tipul are prietena nu te baga sa il furi ca sa nu fi tu oaia neagra in totrolling eyes fi pe faza tot timpul si iasi c el afara cand ai ocazia(impreuna cu restul prietenilor)SUCCES!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Să nu faci niciodată primul pas
Unele fete încă se mai ghidează după această regulă, în speranţa că tipul va fi cel care va face primul pas. Exact ca pe vremea bunicii… Riscul? Aşa se proceda pe vremuri, însă acum, în secolul XXI, poţi să-l pierzi, dacă nu reuşeşti să te faci remarcată la timp.
2. Nu-l suna în primele zile
Conform mentalităţii unora dintre voi, pe băiat nu trebuie să-l suni cel puţin trei zile după ce v-aţi cunoscut. Nu vrei să creadă că eşti disperată, aşa-i? Doamne fereşte! Mai bine să fiarbă, gândindu-se la ce e mai rău. Riscul? S-ar putea ca tipul să considere că nu a fost pe măsura aşteptărilor tale ori să se enerveze că nu ai bunul-simţ să suni ca să-l întrebi ce mai face, aşa că va trece la o altă cucerire.
3. Fii indiferentă
Chiar dacă ai început o relaţie cu un tip mişto, nu trebuie să-i arăţi din prima cât de înnebunită eşti după el. Fă pe indiferenta! Riscul? Cu cât te laşi mai greu, cu atât mai plictisit s-ar putea să fie şi partenerul tău. E ok să nu oferi totul pe tavă încă de la prima întâlnire, dar nici nu trebuie să exagerezi cu indiferenţa.
4. Arată-i că eşti ocupată
Se spune că e ok să îl faci pe tip să creadă că eşti o persoană foarte ocupată. O întâlnire cu tine va deveni pentru el o provocare. Riscul? Ar putea să te creadă neserioasă sau să considere că nu eşti dispusă să-ţi faci timp şi pentru el. Va renunţa să te mai sune…
5. Prefă-te curtată şi de alţii
La începutul relaţiei, ai putea să-i testezi dragostea întinzându-i diferite capcane. De exemplu, spunându-i că ai un coleg care se poartă extrem de drăguţ cu tine la şcoală. Riscul? Te-ar putea considera uşuratică. La urma urmei, flirtezi cu alţii şi îi spui şi lui asta, nu?
6. Interesează-te de pasiunile lui
Îţi place atât de mult de un tip, încât ai face orice ca să-l impresionezi. Află ce lucruri adoră şi ce nu, ce animale are acasă etc. Sigur îl vei da pe spate! Riscul? S-ar putea simţi ameninţat. Dacă intri prea mult în intimitatea lui, nu o să-i convină deloc.
7. Nu te lăsa cucerită din prima seară
O ricât de mult ţi-ar plăcea un tip, nu ceda din prima seară. Nu rezolvi nimic dacă faci dragoste chiar de la prima întâlnire. Riscul? Nici un tip nu se supără dacă nu faceţi sex din prima seară. Se bucură enorm însă dacă reuşeşte acest lucru. Cel mai bine ar fi să faci asta doar dacă ai chef de o aventură de-o noapte.
8. Nu spune prima «Te iubesc»
Să nu cumva să spui vreodată prima "Te iubesc". Nu de alta, dar s-ar putea să-l forţezi să spună "Şi eu", chiar dacă nu simte asta. Mai bine îl laşi pe el să îşi exprime primul sentimentele. Riscul? Băieţii nu pun atât de mult preţ pe acest "Te iubesc". ţi-ar putea spune asta şi după o săptămână, fără să însemne mare lucru.
9. Fii secretoasă
Cel mai bine ar fi să nu-i spui totul despre tine chiar de la început. Fii mai secretoasă, evită răspunsurile la anumite întrebări şi învăluie-te într-o umbră de mister. Riscul? Aparent, nu eşti chiar atât de deschisă pe cât pari şi îţi cam place să ascunzi nişte lucruri. Lui nu prea îi place atitudinea asta şi s-ar putea să spună "Pas"!
10. Combină-te cu amicul lui
Dacă ţi-a greşit cu ceva şi vrei să te răzbuni, cea mai eficientă metodă este să-l seduci pe cel mai bun prieten al lui. Chiar dacă se cunosc de mult timp, şi el aparţine genului masculin. Nu va rezista tentaţiei. Riscul? S-ar putea să iasă urât. În primul rând, strici o prietenie, iar în al doilea rând, nu ştii niciodată cum reacţionează iubitul la nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa-l seduci, trebuie sa-l saruti si sa faci sex cu el... Apoi el e doar al tau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand trebuie sa gasesti un subiect de discutie cu care sa comunicati apoi incet incet te apropi de el si il intrebi daca vrei sa vina maine cu tine pe faleza sau in oras asa incep sa gasesti punctul lui slab si sa va imrietenezi :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place de un baiat dar el se mai intilneste cu alte fete ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu l-am cucerit cu frumos mea si cu ochii mei de cristal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... trebuie sa fiiii draguta eu sunt fotomodel si l-am cucerit pe cel care il vroiam e al meu pe viata. id meu: bif2008 cine vrea sfaturi
\

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog ajutati-ma iub un baiat si cred ca si el ma place ca imi face ochi dulci dar nu vb cu mine deloc eu mai am o prietena si ei ii place de el va rog mult sa ma ajutati.id meu petunia. elena