| crisS a întrebat:

Cum sa fac un fulg de nea dintr-o coala A4?

14 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Copiaza imaginea asta : http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals/photos/w050207a039.jpg, scoate-o la imprimanta, apoi o decupezi, o lipesti pe o foaie A4, ii desenezi conturul, apoi umpli interiorul cum vrei tu.Este un exemplu, iti poti alege ce fulg vrei;)

| Rezzo a răspuns:

Uite pe youtube
http://www.youtube.com/watch?v=wTBh8pLfaFs&feature=related
aceasta este un model, cauta in continuare pe youtube si vei gasi mii de tutoriale cu asa ceva.

| cretzufinish a răspuns:

Uite aici un model tridimensional... e super
http://www.youtube.com/watch?v=Dd24LcZ0iAs&feature=related

| arn64 a răspuns:

Mda...greu de zis...cauti pe net cum se face si mult mai usor e din gheata, desi nu cred ca vrei sa se topeasca big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau youtube.com scrii "how to do a snowflake" si acolo te invata

| sharpeyhanna a răspuns:

Faci un patrat apoi indoi si faci un triunghi apoi inca un triunghi apoi indoi colturile in spate iar apoi tai un model si la sfarsit desfaci

Alte răspunsuri
| ēน a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Dd24LcZ0iAs&feature=related

buna...asta este cel mai simplu mod de a face un fulg... mie imi place foarte mult, sper sa te ajute.

Alte răspunsuri
| nadiusha a răspuns:

Ia o foaie de xerox, taie-o in doua si o jumatate de foaie o faci in forma de patrat. Apoi, o indoi in forma triunghiulara si insemni linii. Tai apoi liniile, le unesti cu lipici si asa vei avea sase laturi. Le unesti si se primeste un fulg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai taie un patrat nu foarte mare din hartie, apoi indoaie-l de trei ori astfel incat sa-ti iasa de fiecare data un triunghi. Apoi iti faci un model pe fulg si dupa il desfaci.Iti urez succes!