| TheWalker11 a întrebat:

Cum sa invat mai usor o limba straina si ce limbi straine imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Limba engleză ar trebui să fie pentru tine a doua ta limba. În anii ce vor urma nici măcar nu vei mai fi întrebat dacă știi această limbă pentru că se presupune că o deja o stăpânești.
Recomand germana, franceza și chineza.

| Sofer a răspuns:

Invata limba engleza.

| Sn4k3 a răspuns:

Engleza se vorbeste aproape peste tot, o inveti usor din filme, carti si daca vrei sa o inveti repede si usor trebuie sa te duci in tara de unde provine limba : Anglia sau America.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza e usoara si iti trebuie peste tot. Germana e greuta, dar e cautata. Chineza la fel. Simple ar fi spaniola, italiana, dar nu stiu ce faci cu ele...

Invata uitandu-te la seriale, site-uri in limba respectiva, vezi ca sunt cursuri si pe youtube, mergi la un curs de la tine dinn oras etc

| LilTunechi a răspuns:

Limba engleza cu ceva carti de pe internet si sunt cd-uri la magazine de specialitate...dar si prin jocuri o inveti adica mno cand joci ceva online vorbesti cu alte persoane citesci cum se joaca si folosesti anumite vraji iar treptat se invatabig grin