| Ho1 a întrebat:

Cum sa-mi ascund data de nastere de pe facebook?

Răspuns Câştigător
| ppaulica a răspuns:

Intra pe profilul tau.
In dreapta pozei, scrie actualizeaza informatiile.
Intri, iar acolo observi informatii de baza.
Apesi EDITEAZA, iar sub data zilei de nastere, selectezi `don`t show my birthday on timeline.`

5 răspunsuri:
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

In primul rand, dai click pe detaliile tale, apoi:
1)acolo unde scrie "Basic Info" sau "Informatii De Baza" e un buton pe care scrie "Edit" sau "Editeaza"
2) dai click pe ala,
3) acolo unde arata ziua de nastere e o bara cu 3 propozitii
4) dintre propozitiile alea 3 dai click pe aia care zice sa nu ti se vada ziua de nastere pe profil, sau in limba engleza: "Don't show my birthday on my timeline"

| AidaMaria a răspuns:

Intri pe profilul tau, dai la informatii, dai la informatii de baza dai editeaza si dai la doar eu si gata
sper ca te-am ajutat

| 克里斯提 a răspuns:

Intrii pe facebook si apesi " ACTUALIZEAZA INFORMATIILE ". Dupa o sa iti apara o pagina unde gasesti un capitol numit " INFORMATII DE BAZA" si ii dai "EDITEAZA". Poti sa stergi data de nastere sau sa dai click pe omuletul ala sa setezi cine poate sa iti vada data ai acolo o optiune DOAR EU.

| ppaulica a răspuns:

Intra pe peretele profilului tau.
In dreapta, paralel cu poza de profil, ai ACTUALIZEAZA INFORMATII.
Dupa ce-ai accesat functia ai INFORMATII GENERALE, pe care dai EDITEAZA.
Acolo sub data nasterii, alegi `Don-t show my birthday on the wall`.

| Munteanu_Stela_1968 a răspuns:

Munteanu stela79@yahoo.com