| lawryka a întrebat:

Cum sa sacp sde o obsesie? Cel mai bun raspuns[Fundita]

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Obsesia ca si fobia este lecuita prin cunoasterea subiectului ei foarte bine. Intelegerea lui si felul in care problema ta tine sau nu de logica. Nu trebuie nicidecum sa fugi. Trebuie sa fii in stare sa infrunti problema asta pana cand o vei privi ca pe ceva normal.

| lol1232 a răspuns:

Sincer iti gasesti o alta obsesie dar care sa iti convina si ti-e.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Trece singura, n-o alimenta. Si e asa cum zic si ceilalti, cu alta mai puternica, dar mai bine iti ocupi mintea cu ceva sanatos.

| Cristary a răspuns:

Depinde si ce obsesie ai. Cel mai bine e sa incerci sa uiti, si sa-ti umpli timpul cu altceva. La mine merge, pentru putin timp, apoi iar imi aduc aminte laughing Succes >big grin

| ancan a răspuns:

Nu prea ai cum laughing
doar sa nu te mai gandesti la acel lucru.
sau sa devii "pasionata" de opusul luihee hee

| nodeerskulls a răspuns:

Printr-o alta obsesie. Cui scoate pe cui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suntem în 2021. Sper că ai scăpat.