| Clabuc a întrebat:

Cum sa scap de lene? Pur si simplu nu am chef sa fac nimic..nicio activitate casnica, nici filme,nici seriale, nici ascultat de muzica...nu sunt in depresie.laughing pur si simplu, creier leneslaughing

Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Stand degeaba ingreunezi situatia. Fa-ti un program si respecta-l ca si cum ai fi obligat. Dar trebuie ambitie

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hai să vb după 15 mai, acum e explicabil

| Clabuc explică (pentru sierra1):

Asa eram si inainte, dupa munca doar stat degeaba si asteptat a doua zi de munca, nu prea ma mobilizam sa fac ceva

| SilentRain a răspuns:

Tie lene sa asculți pana si muzica, asta e cu adevărat extraordinar

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Creier lenes pe naiba! laughing))))
Impuneti singur sa te scapi de el atunci laughing)))
Gandeste-te bine la o activitate care te atrage cat de cat, uitate la tv ca poate tot invartind programurile gasesti unul care sa te atraga. Asculta o muzica faina. Nu il lua in brate imediat pe "nu pot" si "nu vreau". INCEARCA! Tio spun din propria experienta. Inteleg cu carantina asta nu prea ai ce sa faci dar incearca baremwinking

| Dana1999 a răspuns:

Stiu cum e. Pur si simplu găsește activități care sa te motiveze(sa ai un motiv pentru care faci ceva).

| qq30xx a răspuns:

Ocupa-ti timpul gandindu-te la cum sa iti ocupi timpul. laughing

Timpul asta e foarte pretios si nu o sa te mai intalnesti cu el niciodata asa ca profita de el si ocupate de ce poti imbunatatii in viata ta in prezent si viitor. Invata lucruri noi sau performeaza la cele pe care le sti deja...