| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Cum scap de tigani? Vor sa ma bata multi.E ok daca incerc sa ii ocolesc, sa umblu cu un prieten si sa iau ceva pistol cu bile si un pix dupa mine?
Scap de tot de ei? sunt multi

9 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Du-te la politie, vorbește cu părinții sa te scoată din rahatul ala, inatite sa ajungi la terapie intensiva

| NLS a răspuns:

Ideal ar fi sa nu treci singur pe acolo.
Nu trebuie sa ii provoci in nici un fel.
Daca esti impreuna cu cel putin inca 2-3 prieteni, nu se vor lega de voi. In primul rand, nu vor avea curaj. In al doilea, daca au curaj, nu au motiv sa se ia de intregul grup, brambura.

Dar curios e motivul. Esti sigur ca nu le-ai facut nimic? Daca ei sunt convinsi ca le datorezi ceva sau le-ai facut rau, vor face tot posibilul sa te prinda si singur, chiar daca trebuie sa te urmareasca pentru asta.

Daca ii ameninti cu pistol cu bile, data viitoare ei or sa vina cu cutite si alte chestii ascutite, ADEVARATE (am vazut in copilarie un caz tragic in care un grup de tigani a omorat o fata si au bagat in spital 2 baieti ce au sarit s-o apere).

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru NLS):

Trec mereu pe acolo unde sunt ei, nu am cum sa ocolesc asa mult locul.(trec singur)
Am fost cu o fata care ii este bro(nu real) unui baiatas care chiar are brigada.

Astazi doi au sarit sa ma bata.
I-am speriat eu si inca 2 prieteni

| Ineys a răspuns:

Cu pixu esti cel mai sigur. Ii pui sa scrie si o sa fuga de teama.
Sau in cazuri extreme ii mazgalesti un pic si la fel o sa o ia la fuga!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Te-au speriat "indieni" de la noi în țară. Ăia de se bat cu pumnul in piept că sunt "români." Avem mai mulți musulmani în țară decât români. Uite de ce sunt aşa mulți analfabeți. Vin mase mari de imigranti in tara. Mare parte din români au plecat în străinătate. Populatia din Romania scade. Tinerii pleaca si raman gunoaiele societatii. (Cocalari, drogati, betivi, etc.). Peste 20 - 30 de ani nici nu stiu daca Romania o sa mai fie considerata tara. Daca va continua in ritmul asta.

| FaraNume1245 a răspuns:

Tu chiar crezi că te poți lupta cu un bărbat și ieși victorioasă? Poți face ceva cu pumnul tău în ouă dacă bărbatul nu voia să-ți facă rău de la început. Ce poți face, maxim, în cel mai fericit caz real, e să-l enervezi și să-l doară după.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Vorbeşte cu părinți tai sau cu poliţia. Nu face totul pe cont propriu.
Dacă ei nu te ia în seriosi îți recomand să înveţi niste mişcări de autoaparare.

Eu de exemplu dacă un bărbat mă agresează fizice cat si verbal îi dau un picior /pumn în ouă (testiculele)

Mai este o variantă (Ameninţarea cu poliţia sau cu mama sau tatăl tau.)

| f2ff2fl12f a răspuns:

Invata miscari de Kong Fu si miscarile lui ciki cean sau cum ii spune si da-le bataie, rupe-i in doua!

Acum lasand gluma, iti recomand sa nu te duci pe acolo singur absolut deloc si sa nu le dai atentie. Nu te lua cu ei in gura. Depinde si de ce are ceva cu tine, ca daca i-ai provocat tu, e normal. Suna la politie daca chiar ai treaba pe acolo, parintii tai nu vor putea face nimic, tiganii tot tigani sunt si ar fi in stare sa te bata si pe tine, si pe parinti. Politia le da amenda sau ce le-o da, dar tine minte, nu face asta inainte de a pornii o inregistrare daca ai curaj sa se auda ce iti fac iar apoi te duci la politie sau ii chemi la fata locului. Daca nu ai, cheama-i si poate reusesc sa-i opreasca, daca nu ai o dovada nu cred ca le vor face ceva, daca nu sunt mai multi martori.