| Barbie331 a întrebat:

Cum se fac bratarile din margelute mici? Cat mai multe variante va rog! E urgent, am nevoie pana maine de ele, fiifndaca este ziua mamei mele si vreau a ii fac una! Cat mai multe variante va rog! Urgent! Ugent!

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna. Te poti informa aici:
http://www.roportal.ro/discutii/ftopic53288.html
aici gasesti ceva modele de inspiratie :
html://...wtopic.php
Succes si, La multi ani :) mamei tale.
Pup.
nana

2 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Cumperi niste margelute, sau strici o bratara si iei marglutele de la ea. Apoi le bagi pe o ata sau un elastic. Asta nu mi se pare prea greu.
Dar daca te crezi in stare, poti incerca sa faci bratari din ate, (bratarile prieteniei). Uite un site in care poti invata cateva modele. http://blog.nisi.ro/......e-din-ate/

Succes

| CARMENCITA a răspuns:

Eu am insirat margele pe guta(folosita la pescuit)si am cumparat si inchizatoare.Iti trebuiesc:margele, guta deoarece nu se rupe, ac subtire. Poti folosi si ata pusa in doua dar se rupe.Mai exista la mercerie guta elastica, dar eu am gasit doar pentru margele mai mari sau ata elastica.