| SCOOBY DOO a întrebat:

Cum se face lipirea cu piese la remi etalat

Răspuns Câştigător
| teodor_7331 a răspuns:

Baio de fapt, cand joci remi etalat pe tabla nu ai voie sa lipestihappy Vorbim de adversar. Dar daca joci pe masa, poti sa etalezi al adversar prin : Iei piatra u care vrei sa te lipestisi o pui pe langa piesa respectiva. Daca de exemplu adversarul are formatia 456 si tu ai un 7, poti laut 7-le il pui langa 6 si iei 7-le. Dar daca tu vrei sa pui 9 pe langa o formatie de 10 11 12 concurentul v-a intoarce 10-le astfel incat sa nu se mai vada cifra si tu iei 9-ul inapoi ca piatra bonushappy Funda?laughing)

2 răspunsuri:
| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

Pai trebuie sa ai 15 piese pe tabla apoi trebuie sa ai trei terte(ex:7-rosu,7-galben,7-negru,7-albastru sau doar cate 3)si trebuie sa ai si o suita(ex:123, 4567.care vrei tu dar trebuie de aceias culoare si cand ai 15 piese pe tabla poti sa inchizi!

| mihaiapostol a răspuns:

La fel va pe tabla.numai ca pentru a putea etala piesele ai nevoie de minim 45 de puncte.