| EvangelineDS a întrebat:

Cum se face print screen-ul funda!

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pe tasta „PrtScr" de pe tastatură, care este situată lângă „Ins" și „Pause Break", deasupra semnului „+".
Baftă!

| monstrulet a răspuns:

Daca ai windows 7. Ai in start-all programs-accesories un programel numit Snipping Tool. Intri in el si poti sa alegi ce bucata de ecran sa salvezi.

| AnneBre a răspuns:

Bună! Păi trebuie să apeşi din partea dreaptă pe tastatură butonul PrintScreen(dacă ai tastatură românească scrie Druck| S-Abf), apoi deschizi paint-ul din bară unde scris 'start'( Programs-> Accessories şi îl găseşti acolo) apoi apeşi Ctrl+v pe tastatură şi salvezi imaginea.

| vioreld a răspuns:

Ai un buton pe tastatura, deasupra lui Delete...pe buton scrie,, print screen sysrq", apesi pe el odata si apoi intrii in paint (programul de desenat) si dai,, paste" si gata. Apoi salvezi imaginea...

| Slim a răspuns:

Pe tastatura ai un buton.
Deasupra lui Delete sau Insert, in dreapta lui enter. deasupra sagetilor! Acolo sus ai un buton pe care scrie (PrtScn)
Apesi pe el! Dupaia intri in Paint, dai sus in stanga la "edit" si "paste"
Dupaia salvezi!

| TatSergiu a răspuns:

Dai print screen la lucrul pe care vrei sa-l pozezi intri in paint si dai ctrl+v si salvezi. funda?

| morfeo a răspuns:

Apesi butonul PrtSc dupa care mergi la start-all programs-accesories-paint

Se lanseaza programul paint pentru fotografii dupa care in interior apesi din tastatura CTR+V (adica 'paste'), iti apare imaginea de pe desktop dupa care mergi sus in stanga in colt si dai "save as

| Oigen a răspuns:

Te duci pe pagina de lucru careia vrei sa-i faci print screen, si dupa butonul F12 de la tastatura ai butonul Print Screen SysRq (deasupra tastelor Insert-Home-Page Up). Apesi 1 data pe buton apoi intri in Paint, dai CTRL+V (Paste) pentru a insera poza facuta anterior. Salvezi in format.jpg pentru a ocupa spatiu mai putin. Succes