| anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste discord?
Cine ma poate invata si pe mine?

Răspuns Câştigător
| Gnomzy a răspuns:

Salut, Discord este o aplicație care în principal, este destinată gaming-ului, însă, cu trecerea timpului, diferite comunități au luat naștere precum cele ce au ca scop învățatul, știința, dating, etc.

Interfața este una simplă, cu care te vei obișnui la scurt timp.
Însă fără a fi prezent pe un server de Discord, îți va lua ceva mai mult timp să te acomodezi cu toate chestiile pe care aplicația le dispune.

https://disboard.org/
Pe acest site găsești o listă cu multe servere de discord, atât din România, cât și din afară, tu trebuie doar să introduci tag-ul în bara de căutare. (ex. Romania, social)

Ca să dăm cărțile pe față, Discord are și părți negative, cum ar fi persoanele toxice, care sunt, de obicei, nelipsite de pe orice server, iar în general media de vârstă nu este cea mai ridicată.

Ceea ce am scris mai sus este doar o descriere simplă, good luck!

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Faci cont, găsești server, discuți.

| liliana77any a răspuns (pentru Catrice):

Nu am gasit server tocmai asta este problema.

| Catrice a răspuns (pentru liliana77any):

Pai atunci cauți pe disboard.

| Zuzu1991 a răspuns:

E destul de simplu:
1. intrii intr-o societate care are nevoie de conferinte audio si atunci cineva v-a avea pregatit un server de discord pe care sa intrii (eu am intrat in draci pe vremea cand jucam wow si cand aveam raid trebuia sa ne sincronizam 25 de oameni, dupa aia nu am mai pus mana DELOC, ca nu am avut nevoie)
2. vrei sa iti faci tu publice ideile, si atunci deschizi canal

| Adrian_Doaga_2001 a răspuns:

Adica"cum se foloseste"este usor de folosit la ce te referi cu ce vrei sa te ajutam?

| liliana77any a răspuns (pentru Adrian_Doaga_2001):

Nu am pe servere sa pot intra.