| Fluture a întrebat:

Cum se joaca Lady Popular? Vreau toate detaliilebatting eyelashes funda celui mai explicit raspuns:*

Răspuns Câştigător
| Ally_8613 a răspuns:

Bună. Lady Popular este un joc în care, primeşti o domnişoară şi o anumită sumă de bani [2000$ +8 diamante]. Diamantele le poţi cumpăra cu bani reali [euro], şi le poţi schimba în $ în joc. Banii se fac prin mai multe metode: jucând jocuri (Turnuri Hanoi, Master-Mind, Răzuieşte, Puzzle, Sudoku, etc.), jucând provocări (doar de la lv. 5 în sus), muncind, preschimbând diamante, etc. Înainte să îi dai să muncească, trebuie să faci un curs. Cursul costă o sumă de bani, şi necesită un anumit IQ şi un anumit lv, depinde de curs. Îţi ia doar câteva zile pentru a face cursul. După ce îl face, o poţi duce la muncă timp de câte ore vrei. Maxim 8 ore. Cursul îl faci la "Birou locuri de muncă" şi munca propriu-zisă o poţi face la "Locul meu de muncă". Tu trebuie să îţi menţii domnişoara sănătoasă, fericită. Greutatea ideală este de 57 de kg. Creşterea sau scăderea în greutate, o poate face nefericită. Dacă vrei să creşti în greutate, consumi mâncare cu calorii; dacă vrei să faci fitness, poţi face în parc, sau la sală. La sală ai nevoie de card (200$, din piaţă). Fericirea i-o poţi creşte cu alimente, sănătatea cu medicamente. Muncind, îi scade igiena şi energia. Dacă vrei să îi creşti energia, o pui să doarmă. Ca să doarmă ai nevoie de un apartament. Îl iei de la Agenţia Imobiliară. Dai la dormitor, şi o pui să doarmă. Dacă vrei să îi crească igiena, o duci la baie, şi o pui la duş.