| ThePlayer a întrebat:

Cum se joaca septica americana?

Răspuns Câştigător
| razwan3l a răspuns:

Depinde cu ce carti daca sunt din alea unguresti care sunt 32 in pachet se joaca astfel:
se impart cartile 5 la fiecare si una se pune jos, se respecta cartile in felul urmator:
se pune culoare pe culoare si numar pe numar drci daca ai un 10 verde si jos e 10 rosu poti pune tongue
puterea lor:
as-stai o tura daca nu ai si tu
doies nr 2 daca iti pune cineva trebuie sa ridici 2 carti de jos daca si tu ai si pui cel ce e dupa tine ia 4 carti si tot asa se mareste cu 2 carti
septar-il pui jos peste orice carte(exceptie as si doies) si ceri ce culoare vrei tu
daca scrieti: asul se puncteza 1 pct septaru 25 pct restul cat scrie pe el scopu e sa ai cat mai putine pct daca cineva termina cu septar se dubleza punctele
normal se joaca pana la 101 301 501 si cine face exact 101 301 etc incepe de la 0 laughing dar trebuie sa aiba noroc mare de tot
sper ca ai nteles si sa imi dai funda tonguebig grinbig grinbig grin

1 răspuns:
| Biris_Calin_Ionut_1996 a răspuns:

Gresit daca cineva da as esti obligat sa stai o tura chiar daca ai si tu as big grin