| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste inteligentul om care a inventat masina?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prima masina a fost de fapt un tractor militar construit in anul 1769 de catre inginerul francez Nicolas Josep Cugnot

6 răspunsuri:
| RamonaMn a răspuns:

Ce fel de masina?

*Maşina de scris a fost inventată de către Chr. L. Sholes în 1867; în 1873, din cauza nevoilor băneşti, a fost silit să vândă invenţia sa fabricii de carabine "Remington".

*Masina de spalat rufe fara detergent, conceputa de o echipa de cercetatori chinezi.

*Japonezii au inventat masina care merge cu apa.

http://www.automarket.ro/......12685.html

*Un inginer israelian a inventat X-Hawk, un vehicul aerian inspirat din elicoptere.

http://www.automarket.ro/......-3531.html

| CriSslsa3 a răspuns:

Masina cu care te duci oriunde(la tara, la Bucuresti, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leonardo is invetion

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carl Benz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nujjj frate ...asta va intrebare si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pidar