| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate ajunge din militari, gorjului. pe strada pache protopopescu (La Pirati)? ma refer la metrou, masina thinking

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Metroul de la Gorjului pana la Eroilor si de acolo, metroul in directia Dristor 2 pana la statia Piata Iancului. Iesi din subteran pe iesirea in directia de mers a metroului cu care ai veni si Pache Protopopescu incepe chiar in spatele tau. Nu stiu unde sau ce este "La pirati", dar Pache nu e o strada foarte lunga, in 20 de minute o bati cu piciorul pe jos.

3 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Bdul Pache Protopopescu pleaca de la Calea Mosilor pana la Piata Iancului(4 statii de autobuz). Cel mai bine de la Eroilor spre Piata Iancului, via Gara de Nord cum a zis dreamerlainen.

| emilica95 a răspuns:

Am aflat, cu metroul pana la piata iancului si de acolo 2 statii cu 311 sau 135. va multumesc oricum >big grin

| dreamerlainen a răspuns:

Pentru Pache Protopopescu trebuie sa iei metroul pana la Piata Iancului. E cel mai scurt.
Pe la suprafata e ceva mai mult de mers.