| NumePublicExistent a întrebat:

Cum se traduce "developeaza fotografii" in engleza? (NU develop photos, inseamna altceva)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Developarea e un process prin care se prelucreaza un film foto cu diferite substante chimice in urma caruia apar imaginile pe acel film.(negative).
Daca nu dai mai multe detalii la ce te referi probabil e "Photographic printing".
"Photographic printing" e procesul prin care imprimi fotografiile pe hartie fotografica si le faci vizibile prin prelucrea cu substante chimice a acelei hartii.