| anotimp2 a întrebat:

Cum v-ati petrecut vacanta de vara? Funda cel mai explicit raspuns happy

Răspuns Câştigător
| DaughterOfDarkness a răspuns:

De cand s-a terminat scoala, din acea zi, am stiutca aceasta va fi cea mai tare vacanta de vara. Si asa a si fost, pana acum. Pe la sfarsitul lui iunie am plecat in tabara in Grecia. Acolo am cunoscut o gramada de copii romani, greci si sarbi foarte prietenosi si m-am distrat cu ei pe cinste, toata ziua radeam. Pacat ca tabara a durat doar 12 zile si a trebuit sa ma despart de ei pe cand imi erau mai dragi. Apoi am mai stat acasa, am mai mers la film si prin parc cu colegii pana in 5 august, cand am plecat la mare in Spania impreuna cu parintii si cativa prieteni. Am stat 10 zile si a fost superb. Am vizitat Barcelona (Sagrada Familia, Parcul Guell, Montjuic, Stadionul Olimpic, Stadionul FC Barcelona, Muzeul de ciocolata si agvariul) si am cunoscut o gramada de copii din Rusia, Germania, Franta, Spania si multe alte tari. M-am intors alaltaieri si inca ma gandesc la cat de frumos a fost. Dar vacanta inca nu s-a terminat, voi mai pleca in Grecia peste 2 saptamani si ma voi mai distra in continuare.

1 răspuns:
| Electrik a răspuns:

Vacanta mea a fost foarte lunga, pentru ca in primele 2 saptamani am stat acasa, apoi am fost la bunici 3 saptamani. Cand m-am intors acasa, am plecat la mare dupa 2 zile de la intoarcere. Si acolo am mai stat o saptamana (frate, dar a fost super tare!). Cand am revenit acasa, m-am dus timp de o saptamana la o prietena si pana pe 22 stau acasa, apoi plec in tabara pana pe 30big grin.