| 1968 a întrebat:

Cum vedeti viitorul nostru, va fi sumbru?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De 60 de ani incoace, tot sumbru e. Nimic nou sub soare. Ah...sigur ca mai exista si nuante, dar, in cazul viitorului, parerea mea e ca sunt nuante de gri.

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Viitorul este individual.Pentru unii va fi sumbru, pentru altii roz.Indiferent de culoare vor fi putini multumiti de el.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu prea stiu cum va fi...sa speram ca va fi bun.big grin
Vom trai si vom vedea happy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Domnilor daca suntem inca in viata, inseamna ca e loc de mai bine. Fereasca Dumnezeu de mai rau.

nony
| nony a răspuns:

Depinde cum ni-l facem.Generatia asta de bosorogi care conduc lumea v-a muri. E randul nostru sa vedem de ce suntem in starea atunci cand fraiele schimbarii vor fi in mainile noastre.

| ViVi a răspuns:

Pai depinde daca se trezesc oamenii poate daca nu va fi si mai rau decat acumwinking

| Andreea_8014 a răspuns:

Nu.va fi un viitor de succes. dar depinde si ce masuri vor lua autoritatile.pentru.acest viitor happy

Deyutza:*

| bluerose a răspuns:

E mult spus sumbru... dar cred ca va mai trece mult timp pana vom vedea "luminita de capatul tunelului". Totusi, sa fim optimisti...maine poate fi mai bine... happy

| Daddy_9411 a răspuns:

Nu cred ca lucrurile or sa ramana asa. Tinand cont ca e din ce in ce mai rau e clar ca ceva trebuie sa se intample. Oricum, daca e sa facem o comparatie cu trecutul am evoluat dar pe de alta parte lucrurile au scapat total de sub control. Eu cred ca va fi mai greu pe viitor!

| optimista_5827 a răspuns:

Mai sumbru de atat? hmmm... mi se paredestul de urat lacum arata acum. speranta moare ultima... iar eu sper intr-un viitor mai bun. oricum intotdeauna vom fi la coada in orice materie. Romania va fi mereu in urmafata de alte tari. astia suntem happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În condițiile astea, viitorul este în doliu nu sumbru!
Doamne, Doamne,...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-a fii bine daca ne implicam noi si incercam sa facem asa cum trebuie lucrurile dar si autoritatile trebuie sa se ocupe de mica noastra tara...as vrea sa arate ca germania si sa fie la fel de populara ca america... i love it... iubesc america...si cladirile uriase de acolo...si felul de a face scoala. ei sunt mult mai relaxati ca noi si au niste scoli super dotate in comparatie cu ale noastre...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze voiam sa zic sa fie curata ca Germania si sa arate ca America!happy

| diego82 a răspuns:

Trebuie sa mergem inainte pentru ca inainte era mai bine! big grin

| eos a răspuns:

Pai, judecand dupa ce se scrie in ziare, adica articole de genul:"Anul 2012 va fi fatal","Mayasii au prevestit ca pe 12. 12. 2009 vem muri","In toamna lui 2009 exista sanse sa murim deoarece acceleratorul de particule ar putea crea o gaura neagra in care Pamantul, asa cum il stim noi, nu va mai exista", si multe altelele, nu stiu ce sa mai cred, am ajuns sa astept sa mor si nu se mai intampla, nu la modul ca imi doresc, ci asemeni povestioarei acelea cu lupul, pe are o stim cu totii de cand eram mici.

| gabiflom8 a răspuns:

De ce te preocupa cum va fi si ignori prezentul? toti au aceeasi tendinta si va fi normal ca pe viitor sa nu fie asa placut