| KKarl a întrebat:

Cum vi se pare mersul descult?
Pe strada? In padure?
Eu am fost la munte si am mers descult pe poteci. A fost foarte frumos!

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E fain numa sa-ti permita si locul.

| Freya1 a răspuns:

Atata timp cat nu sunt betoane trotuare pietris poate e ok.Eu una sunt foarte sensibila si daca merg desculta pe langa durerile din talpi am si o durere groaznica de picioare pe seara

| untu a răspuns:

Mersul descult este placut si relaxant, dar foarte sanatos! Ajuta nervii sa se coboare la pamant si te linisteste foarte mult! Sa mergi descult cu mare atentie la cioburi, spini, capuse, etc...

| danutzu96 a răspuns:

In afara ca te poti intepa e foarte relaxant. Mersul pe jos este ca un masaj la talpi, mai ales daca solul este si un pic caldut (de la soare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Padure, strada, oriunde. Este un sentiment foarte placut atunci cand mergi descult.

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Pentru că este natural. Iar ce este natural, evident, este mult mai bun decât ce este artificial. Natura bate fabrica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In padure, pe nisip, pe iarba e ok, daca nu e noroi sau ni sunt mizerii, dar pe strada nu prea e bine

| wpetterssone a răspuns:

Prefer mersul desculț în pădure, în natură, în zonele montane. Îmi place să mă conectez cu solul.

| iAMVi a răspuns:

Cand eram eu mic mereu o faceam, tocmai d-aia ma si certa mama laughing
Daca drumul o permite, de ce nu happy

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns (pentru iAMVi):

Adică să cer voie drumului? HAHA!

Răspuns utilizator avertizat
| crazypop a răspuns:

E foarte placut si relaxant, mai ales pe plaja pe nisip sau prin padure unde nu sunt pietre sau pietricele.

| 4StarLight a răspuns:

Mi se pare dureros, pentru că mergi prin toate pietrele, dar relaxat, uneori mai stau desculță prin iarbă și-mi dă senzația de libertate și că simt mai bine natura
La fel cum ai spus, mi se pare frumos happy

| TheLifeIsGood a răspuns:

Îmi place mult să merg desculță, desigur depinde și de drum, împrejurare, însă în ansamblu, da, consider foarte,, comod,, să zic așa, mersul desculț.

| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Pentru mine, mersul desculţ este o foarte mare plăcere. Astfel că eu fac asta oricând şi oriunde am chef să mă simt bine, liber şi fericit. Pe stradă, prin parc, la mare sau pe munte... n-are importanţă unde te găseşti. Când vrei ceva cu adevărat, apoi poţi face foarte bine!
Am descoperit acest "hobby" la 3 ani, în 1962.