| SwAn a întrebat:

Cum vi se pare numele ISABELA?

Răspuns Câştigător
| Adriana_8922 a răspuns:

Mi-e unu mi-se pare foarte dragut.nu stiu inspira frumusete ca sa zic asa laughing (bella)

14 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Imi place multe numele...
Numele Isabela este de origine latina si spaniola. Semnificatia lui este de "Dumnezeu este juramantul meu". Poate fi si o varianta a numelui Elisabeta, care in ebraica insemna "promisiunea lui Dumnezeu".

Variante: Bel, Belia, Belicia, Belita, Bell, Bella, Belle, Bellita, Ib, Ibbie, Isa, Isabeau, Isabela, Isabele, Isabelita, Isabell, Isabella, Isabelle, Ishbel, Isobel, Isobell, Isobella, Isobelle, Issie, Issy, Izabel, Izabella, Izabelle, Izzie, Izzy, Sabella, Sabelle, Ysabeau, Ysabel, Ysabella, Ysobel, Yzabelle, Yzobel si Yzobelle.

pa, pa

| Dash a răspuns:

Dar nu e cu "z"?

Răspuns utilizator avertizat
| ღRαmøOoღ a răspuns:

Mi se pare un nume frumusel pentru o fetita.Eu am o colega la scoala Isabella si doamna ii zice Iza iar noi Izia ca asa-i place sa-i zicem

| AmandytaErhan a răspuns:

Mie una nu-mi place

| MyYLife a răspuns:

E un nume frumos incerca sa te gandesti si la altele mai frumoase.

| Miruna_7873 a răspuns:

Superb.batting eyelashes
Personal, cred ca din toate numele de fete acesta imi place cel mai mult.happy

| Icsie a răspuns:

Destul de dragut, mai ales ca se pot gasi foarte multe apelative la acest nume. ^^

| Danielicious a răspuns:

E superb numele, ba chiar am o colega cu numele Isabella.Mi-as fi dorit sa ma numesc asa...

| Valentincy a răspuns:

Numele Isabela este de origine latina si spaniola. Semnificatia lui este de "Dumnezeu este juramantul meu". Poate fi si o varianta a numelui Elisabeta, care in ebraica insemna "promisiunea lui Dumnezeu".

E f interesant si frumos:X

funda:X

| ruPfashu a răspuns:

Mergebig grin

| claudia1981 a răspuns:

Superb dc? da te rog zi-mi si mie ce inseamna funda ca abia mi-am facut adresa pe TPU si nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superb, stiu ca eram invidioasa pe o fata care avea acest nume happy.
Mi se pare un nume superb, inocent, care emana delicatete, stil si dulceata.
Fetei acele i se potrivea de minune, era dulce ca mierea si la fel de fragila ca petala unui ghiocel.

| ela23nice a răspuns:

Un nume frumos