| AnaliaDeepika a întrebat:

Daca am media generala mare ma pot duce la ce liceu vreau? Daca m-as da la cel de biologie, fizica, chimie as scapa de mate? Sau se face si mate acolo funda.

Răspuns Câştigător
| Andreea_3722 a răspuns:

Din cate stiu eu la orice liceu se face mate.
e o materie obligatorie care te ajuta in viata oricat de putina ai invata.

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Draga mea,

Azi toata lumea are media mare. De aia avem oameni valorosi, dar nici o valoare. happy

| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai da se face si acolo mate.Numai daca te duci la filologie(limbi straine) nu faci mate decat a 9 a si a 10 a

| Andree a răspuns:

Buna. da, daca ai medie mare poti intra unde vrei tu. dar oriunde te-ai duce nnu scapi de mate, chiar daca mergi la bio, chimie, fizica.
Fundaa?

| Anna_3775 a răspuns:

Profilul mate-onfo include biologia, fizica si chimia. Mai ales ca pe langa tezele la romana, matematica si engleza/franceza mai trebuie sa mai dai inca una. Adica sa alegi dintre biologie, fizica sau chimie.