| Alexakos a întrebat:

Daca ar fi sa mergeti in luna de miere unde ati merge? maldives, dubai, bahames, thailanda... sau unde ati visa sa mergeti macar o data in viata voastra? ma refer la statiuni de vis.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Thailanda!
si uite de ce :
http://www.youtube.com/watch?v=ESldStIKh6Q&hd=1

| Elena1994 a răspuns:

Eu as vrea sa merg in Caraibe.big grin happy

| IAOIADNAA a răspuns:

Noua zeelanda

| kumichan a răspuns:

Pana sa ma castoresc mai dureaza pentru ca am doar 14 ani.Dar eu asi pleca in Japonia orasu Sendai deoarece asta e tara mea de suflet si as dori sa ma mut in Sendai si sa imi fac o casa me malul Mari Japoniei.Si pe deasupra pe langa plajele curate poti ajunge foarte repede dintr-un colt in altul al japoniei puteti vizita muntele Fuji puteti merge in Tokyo sau in Osaka care este fosta capitata a Japoniei si este incarcata de temple budiste pline de istorie si este unul dintre locurile unde oamni se mai imbraca in kimonou. Puteti afla legende vechi despre Fuji si diverse ghieise.Iar daca mergeti in luna martie va puteti bucura de minunati copaci de Sakura(ciresi japonezi batuti)care in floresc si din care aproximativ 3 zile cad ploi de petale in toata Japonia

| Alexakos explică (pentru kumichan):

Da fain. insa sendai cred ca sti ca a fost inundat asa ca nu stiu cat de fain mai este "astazi". insa in general japonia este tara mea preferata. si eu daca ar fi sa ma duc in luna de miere cu siguranta as merge vara si in maldives. asta este visul meu. (dupa japonia)

| kumichan a răspuns:

Da sendai a fost inundat dar deoarece acolo se afla un port foarte important si multe orezari a fost pintre primele orase refacute piatra cu piatra acum arata ca si cum nimic nu sa-ar fi intamplat ca toata japonia de alfel pentru ca ei o lucreare pe care noi o facem in trei ani ei o fac in maxim o luna

| busuioc23 a răspuns:

Dubai cu siguranta

| alinalove12 a răspuns:

In dubai. este romantic si are plaja. ar fi o alegere buna

| Alexis12 a răspuns:

Eu una m-as duce in pesterile Melissani din grecia http://impressivemagazine.com/2012/03/15/melissani-caves-greece/ e superb acolo dar si in Japonia e tara mea de suflet o ador dar in special ador Biseiul e un loc grozav pentru vazut stele.Sau la polul nord stiu suna ciudat dar sunt obsedata de stele iar sotul meu spune ca acolo ar fi locul perfect am fi mereu aproape si am fi noi si cerul instelat :))

| andaforever a răspuns:

Istambul,Atena sau Paris (orasul dragostei)