| Theodor2010 a întrebat:

Daca ar izbungni un razboi intre China si SUA cine credeti ca ar castiga?
bineinteles la china se adauga si rusia, coreea de sud/nord etc
la sua nato, australia etc

Răspuns Câştigător
| Marius96 a răspuns:

Pai daca ar izbugni un razboi intre tarile mentionate de tine ar veni sfarsitul lumii...de la al doilea razboi mondial pana acum in 2011 s-au inventat tot felul de arme bombe rachete...sa nu uitam de cele doua bombe atomice de la Hiroshima si Nagasaki.
Nimeni nu ar avea de castigat ca s-ar distruge planeta.

6 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Unnes-Finnaly

Sound OF mUSiC

http://bit.ly/lyDNOx

| Enzo2011 a răspuns:

Daca un razboi intre ele ar incepe nu va exista un castigator, toata lumea ar disparea datorita noilor arme atomice si nu numai, dar ele ar fi cele mai folosite cea ce inseamna ca pamantul va fi distrus asa ca mai bine sa nu-ti doresti un nou razboi mondial, daca chiar vrei sa vezi actiune militara iti recomand filme si jocuri cu razboaie.

| Puf a răspuns:

Cred ca ar fi pur si simplul sfarsitul lumii, cu tehnologia din zilele noastre sigur una din tari detine armament puternic si e de ajuns o bomda si disparem cu totii :d parerea mea

| TSO7 a răspuns:

Avand in vedere ca ierarhia tarilor ca cele mai mari puteri ale lumii e asa:
1. SUA;
2.China;
3.Rusia...
Si se crede ca China va fi urmatoarea putere mondiala.
In aceste circumstante SUA nu ar avea nicio sansa cu tot cu NATO al ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In eventualitatea inceperii unui al treilea razboi mondial, nu ar conta altiatii unuia sau altuia. Avand in vedere tehnologia militara la care s-a ajuns, Pamantul ar fi spulberat in maxim o saptamana...

| Pauliss a răspuns:

SUA cu siguranta happy