| blackcat_3605 a întrebat:

Daca ati putea fi orice personalitate din istoria lumii pe cine ati alege si de ce? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Napoleon Bonaparte. o personalitate aparte si un lider desavarsit.

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Alexandru Ioan Cuza. Pentru ca de un astfel de om are nevoie Romania astazi.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Siegmund Freud.
Mi-ar placea sa intru putin in mintile (stiu ca e un eufemism, dar asta e termenul) fanaticilor de tot felul. E interesant de stiut cam cum functioneaza zisele minti. Si as studia cu precadere fanaticii religiosi si pe ultrasii care-si pierd orice bruma de ratiune, cand e vorba de fotbal.
@Mariaioana: Asa-i ca asa-i?

| oz a răspuns:

Nikolai Tesla sau Leonardo DaVinci

| diana a răspuns:

Einsteinhappy

| Munchkin a răspuns:

Mi-aş dori mai mult să fiu o zeitate egitpeanăthinking
Şi aceea ar fi Ammut (Ammit).

| Raiden a răspuns:

Euhappy.
Cel mai bine ma simt in pielea mea:X.

| soseta ucigasa a răspuns:

Hitler, Stalin, Fidel Castro sau de ce nu Ceausescu happy
Pentru ca mereu mi-am dorit sa fiu dictator.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Vlad Tepes laughing

| yuli10 a răspuns:

@soseta sunt pe aceeasi unda big grin si eu tot dictator mi-ar fi placut sa fiu.
sau daca nu, che guevara.
(sau trebuia sa aleg o persoana de acelasi sex cu mine? tongue )

| lifeForJesus a răspuns:

Bob Marley! de ce? ca sa dau tot fumul pe: ardnaxur1961... poate isi revine la normal!

| RappK a răspuns:

thinking Cleopatrabig grin

| RappK a răspuns:

Am uitat sa spun dc.laughing.pentru k in primul` rand face parte din istoria egiptului(tot ce tine de egipt ma fascineaza)... iar in al doilea rand a fost o femeie puternicabig grin

| nutzu' a răspuns:

Daniel Negreanu, Bill Gates, Diego Ribas da Cunha, Kaka (ex Milan Prince), Rihanna sau...eu

| lily09 a răspuns:

Vlad Tepes...hahahahahaha....sai pun pe toti in tzeapa...hahahahaha...guvernul si parlamentul....ca au facut un haos total....hahahahahahaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hitler

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gigi Beeecali, ca sa pot spune deja celebra fraza "nu mai e mult pana mai e putin".laughing Astept cu nerabdare sa vad cata lume imi da stupid pentru raspunsul asta.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai umil si nevrednic crestin. sa pot marturisi pe IIsus Hristos.fiindca Dumnezeu a ales lucrurile mici sa le injoseasca pe cele mari.lucrurile smerite sa le smereasca pe cele mandre.sa dau un exemplu.pe cine ai crede intre un schvnic ce spune adevarul si un politician in costum, mama lui, si cu masina puternic suparata care te minte pana il alegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zice dimonu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irene-zeita pacii, sa opresc razboaiele, sa nu mai sufere si sa moara copii si batrani, oameni nevinovati, datorita faptului ca alte personalitati au orgolii fara masura. Daca e pace e si multa iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@vipera, numele meu in franceza e Irenebatting eyelashes zeitza a pacii tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca se impune un al doilea Hitler, era un nebun dar era unul singur, pe cand acum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alllina
Ai auzit de Stalin?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare.Nus...una plinade bani cu fite pana-n gat.

| ExotikGirl a răspuns:

Nefertiti! Un val de mister se asterne peste acest personaj. Nu se prea stie exact cine au fost parintii ei, se zice ca era fiica unui diplomat de la curte, poate ambasador hitit. Fizionomia ei, ce apare din minunatul bust colorat pastrat la Berlin, nu indica o origine egipteana clasica. Moartea ei este controversata pentru ca a disparut fara urma si nu se stie nimic nici de mumia ei.
Nefertiti a fost si va ramane in istorie cea mai frumoasa, influenta si puternica regina. Daca bineinteles nu ar fi aparut grecoaica Cleopatra, si ea regina a Egiptului venita din alt neam.