| Raluca_7548 a întrebat:

"Daca cineva te uraste este pentru ca vrea sa fie exact ca tine" ce parere aveti despre afirmatia asta?tongue

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Posibil, dar '' exact ''nu v-a putea fi niciodata, fiecare om are personalitetea lui...

eileen
| eileen a răspuns:

Tot ce-i posibil. Te uraste din invidie, sau te uraste pentru ca i-ai ranit orgoliul, i-ai facut ceva rau, sunt n motive. Tu sa nu faci asa.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Afirmatia asta o folosesc in general persoanele care se cred superioare celorlalti. Daca eu urasc pe cineva...ar fi ultima persoana cu care as dori sa sa ma aseaman...nicidecum nu mi-as dori sa fiu ca ea.Asta ar inseamna sa ma urasc pe mine.

mlm
| mlm a răspuns:

Mai sint si astfel de cazuri, intracevar rare dar sint.Sincer nu pot concepe asa ceva, daca vrei sa fii ca o anume persoana, urmeazai exemplul nu o ura.

| ioanaa a răspuns:

Se poate si asa. dar nu e vb de ura aici, ci de invidie si prostie.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

A nu se confunda invidia, in forma ei cea mai degradanta, cu URA. Dupa parerea mea, nici unul dintre aceste sentimente nu te inalta.

| irynna a răspuns:

Hmm.se poate si asta dar nu ar trebui sa urasti pe cineva daca iti place personalitatea lui, ar trebui sa il admiri, urasti din invidie tocmai pentru faptul ca nu poti fi ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Indigo la purtător.
Se poate cataloga ca drept afecțiune de personalitate, individul nu se poate regăsi pe sine decât prin imaginea altei persoane, de aici și izvorăște ura.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii cat mai original, sa o excluzi, pan ii vine mintea la cap, indiferenta draga eu asa fac sper sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarai,,, asa eu cred

| Raluca_7548 explică:

Eu nu ma referam la minelaughing)...intrebarea era in generalhee hee

| Raluca_7548 explică:

Eu nu ma referam la minelaughing)...intrebarea era in generalhee hee