| MariusCrimionescu1996 a întrebat:

Daca eu ies cu o AMICA in oras, eu fiind baiat, trebuie sa platesc eu sau daca o iau din alt oras trebuie sa fac mereu cinste cu benzina? Imi e rusine sa ii cer bani de benzina desi consum ceva si in oras nu vreau sa o platesc pentru ca nici macar nu e iubita mea.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da ceri banii de benzina altfel sa ramana acasa.

| Adry05 a răspuns:

Da de ce trebuie s-o iei tu mereu din alt oraș? alt transport nu are? înțeleg s-o duci acasă dacă e târziu și e periculos alt tip de transport dar mă gândesc că măcar când iese ieșiți cât încă e zi și există transport. dai prea mult degeaba, sincer. Nu-i cere bani de benzină că e cam cringe, pur și simplu îi zici „ne vedem acolo" și să se descurce ș isingură să ajungă

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cine invita... ca ala plateste.

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci da-i pace, sa-si faca si ea iubit si sa iasa cu el.
Daca tu o inviti, tu platesti, indiferent ca-i benzina sau consumatie.
Daca te roaga ea sa iesiti, abia atunci ii poti cere contributie baneasca.

| sierra1 a răspuns:

La prima faci cinste apoi nemțește fifty-fifty

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde putin. Daca e vorba de o invitatie din partea ta, atunci e normal sa nu ii ceri bani.
Daca nu e vorba de o invitatie/oferta din partea ta, atunci ar trebui sa se simta, si sa se ofere sa iti plateasca benzina.
Nu trebuie sa ii ceri bani pe fata, poti pur si simplu sa refuzi sa mai mergi dupa ea, pe motivul benzinei. Spui ca trebuie sa mergi in alt loc, si ai nevoie de benzina pe care o ai, sau spui pur si simplu ca nu ai benzina.
Unii si mai ales unele, nu sunt constienti ca masinile consuma destul de mult combustibil. Au impresia ca odata ce ai masina, mergi unde vrei, si alimentezi simbolic.

| Panamax a răspuns:

Pai atunci lasa-o naibii sa stea acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpărați-vă biciclete și o inviți la o tura cu bicicleta.

| MariusCrimionescu1996 explică (pentru anonim_4396):

Sunt scumpe laughing) si tot trebuie sa o iau de la tara

| SLS92 a răspuns:

Eu nu stiu frate de unde conceptia asta mai ales a voastra fetelor ca baiatul trebuie sa plateasca tot, dar ce numai el se distreaza, voi sunteti pe post de robot? Daca nu e iubita ta cu atat mai rau, o sa te cam ia de prost si o sa cam faci mereu cinste cu benzina sa ii plimbi fundul ala basinos

| SLS92 a răspuns:

Ai putea foarte usor sa o incerci sa ii bati apropouri ca nu stai asa de bine cu bani, iar daca iti da semne ca e dispusa sa puna si ea ceva acolo ca sa va puteti bucura impreuna de plimbare esti pe drumul cel bun, daca nu e, da semne ca te cam foloseste. De asta s-a ajuns in situatia asta cu ele, au impresia ca LUMEA le apartine si pot juca in picioare orice barbat

| AlexandruGeo a răspuns:

Salut! Din recomandările unor specialisti, femeile doresc sa plătească ele(pentru ca nu sunteți împreună), deoarece ele se considera independente. Iar în cazul benzinei, eu nu recomand sa-i ceri bani pentru acel consum, chiar dacă o inviti tu sa dorește ea.

| MariusCrimionescu1996 explică (pentru AlexandruGeo):

Ok. Argumenteaza. De ce asa si nu invers?

| ColonelulColo a răspuns:

Eu zic ca fiecare sa vina cu benzina lui de acasa si gata, pai si mie mi se pare ca e cam nesimtita... Daca nu vrea asa, ii dai shut down.