| DarkShina5566 a întrebat:

Daca m-as muta la bloc, ce facilitati as avea?
Cum credeti ca este mai bine:sa locuiesti la casa sau la apartament? Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din punct de vedere al confortului la casa, ai curte mai iesi la aer curat, bei o cafea dimineata in curte, bei o bere seara in curte, faci cat zgomoto vrei tu prin casa, ai o curte unde sa mai plantezi ceva, un loc de parcare samd.

din punct de vedere financiar intretinerea la bloc este mult mai ieftina

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La casa poti avea aceleasi lucruri ca la apartament dar la apartament NU poti avea aceleasi lucruri ca la casa! La apartament esti incuiat intre 4 pereti! A fost parerea mea! happy

| Madayna a răspuns:

Eu locuiesc la bloc si nu-mi place, mi-ar fi placut sa locuiesc la curte sa pot avea un catel sau mai multi, e mai frumos la curte, mai ales vara, sa am flori, copaci cu fructe. Si sa numai stau atat de aproape de vecini happy

| sebitzu007 a răspuns:

Din mai multe puncte de vedere este mai bine sa locuiesti la casa dar din punct de vedere social ar trebui sa te muti la bloc dar nu fa zgomot ca ai sa deranjezi vecinii.