| stefan573 a întrebat:

Daca maine ar fi pusa ACTA/SOPA/PIPA in functionare, ce facem?

30 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Piraterie de orice non stop

| stefan573 explică (pentru benny):

Exact,doar nu o sa ne bage pe toti in puscarie! Acuma spuneti si voi[ma refer la pu**mea TPU] Osa ne bage pe toti in puscarie? Fiti seriosi toti piratam, si bunici oh go on.

| benny a răspuns (pentru stefan573):

Romania e in stare sa dea afara din puscari criminalii si violatorii ca sa bage un om care a downloadat un amarat de mp3 laughing

| IMC90 a răspuns:

Bem

| Himera a răspuns:

Dam cu ei de pamant!

| Kesha1428 a răspuns:

Murim...protestam...apoi nu rezolvam nimic, tot ce vor parlamentarii se face! Noi nici nu contam, contam doar cand votam.Ca daca am conta tot timpul, ne-ar fi intrebat si pe noi cand au semnat acel act prin care aprobau A.C.T.A.

| stefan573 explică (pentru Kesha1428):

Parerea mea este asemanatoare ca ata,pe guvern/primar/presedinte/bucatar ii cam doare in bibilica de raspunsul nostru, dar ma rog, daca vom fi uniti vom da jos Cacatul acesta.

| Kesha1428 a răspuns (pentru stefan573):

Cam asa ceva. daca vreti,am un link unde puteti zice:,,NU A.C.T.A" (pe facebook) desi nu stiu ce efect ar avea,si daca poate fii luat in considerare,insa nu cred ca va fi, dar merita sa incercam, incercarea moarte n-are ...Http://www.facebook.com/events/282081808525126/

| ghineanamaria a răspuns:

Jos ACTA!

https://secure.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/? fp

Protestam...degeabahappy

| DonyHD a răspuns:

Pai daca chiar o sa se puna in functionare cred ca o sa innebuneasca toti, o sa fie mai rau ca revolta din 15 ianuarie, iti dai seama o sa iasa toti tinerii in strada si o sa dea foc la tot bucurestiu si o sa sparga toate magazinele(asta cred si as vrea eubig grin).PS: Respect Huliganii!

| stefan573 explică (pentru DonyHD):

Deci asta ar fi clar.Si eu ies daca se pune in functiune, sunt drepturile noastre.

| Paulla a răspuns:

De aplicat oricum se va aplica, dar în iunie. Pentru cei ce n-au observat, privarea de libertate a început de mult.
Probabil vom ieşi-n stradă, dar nu ştiu cât o să ne bage-n seamă, că majoritatea nu înţeleg că în general protestele fără violenţă n-au valoare.

| stefan573 explică (pentru Paulla):

Exact,dar raspunsul nu trebuie sa fie violenta intre noi si jandarmi. Raspunsul trebuie sa fie violentai intre noi si ACTA.Impreuna putem face ceva!

| Paulla a răspuns (pentru stefan573):

ACTA e doar o lege, problema e conducerea. Vandalizarea magazinelor şi a altor proprietăţi de pe stradă e fără rost, nimănui nu-i pasă. Violenţa ar trebui îndreptată către oricine susţine privarea de libertate, inclusiv civilii. În orice caz, chiar dacă am reuşi să facem şi noi o revoltă 'inteligentă' e totuşi o lege la nivel mondial. Probabil vor trimite armata să ne liniştească şi o să o aplice oricum.

| grgdlk a răspuns:

Cumparati va hard uri mari si downloadat acum cat mai puteti cat mai multe jocuri muzica filme ca o sa fie grav raucrying

| daryus2221 a răspuns:

O sa murim laughing ce face lumea fara net? 5 ani de puscarie pentru un mp3
sau o amenda de te ustura in cur 1 luna

| stefan573 explică (pentru daryus2221):

Dar nimeni nu le va plati. Daca se apropa la un moment dat vor vedea ca au facut o mare greseala si ca populatia Romaniei va scadea, [ 1.000.000 tineri se vor sinucide sigur ]. Guvernule, noi vrem ACTA LA VISTA happy.

| qpattyx3 a răspuns:

Protestam laughing.

| MegaOmega a răspuns:

Nu vom mai avea voie sa downloadam melodii, nu vom putea trimite linkuri, orice Mp3 sau ceva ce poate contine muzica- poate fii distrus si poti ajunge la inchisoare pentru 5 ani sad X-(

| aleser18 a răspuns:

Ne sinucidem pana se anuleaza!

| dEmEnt0rR a răspuns:

Nu mai poti descarca nimic de pe net,nimic din ceea ce are drepturi de autor cum ar fi : muzica,videoclipuri, jocuri, filme.o sa fii nevoit sa cumperi orice daca se aproba ACTA...si nu numai : vor fi interzise intrarea pe unele site-uri. practic iti va fi monitorizata toata navigarea pe internet!

| kyGirL a răspuns:

Il dam Jos pe Basescu HUUUU
Orcum o semnat desteptu pentru ACTA!
Protestam Pentru Internetul nostu...Numai el mai avem bun in tara asta si asta vrea sa ni`l ia basescu...

| stefan573 explică (pentru kyGirL):

Si ce daca a semnat, daca imi amintesc bine[corectati-ma] Polonia a desfintat-o

| kyGirL a răspuns (pentru stefan573):

Nu o desfintat-o, Americanii vor sa stranga cat mai multe cereri ca sa o desfinteze asa ca trimiteti si voi cererile si pararile voastre...
Si faceti si voi ceva pentru tara asta!

| DarkSasuk3 a răspuns:

Daca se aplica RENUNTAM LA net

| kyGirL a răspuns (pentru DarkSasuk3):

Cum sa renuntam la net?
Tu iti dai seama ce spui? Adica vrei sa vada aia ce faci tu pe net sau vrei sa nu mai existe youtube faceboock si alte sit-uri?
Cred ca voi nu ganditi cand scrieti!

| Hanonim a răspuns:

laughing Blocam ACTA laughing Romania a semnat noi desemnam big grin

| VerrySweet a răspuns:

Pai daca ar fi asa internetul ar fi de ****! Nimeni nu ar mai intra pe el! Va fi Google si ce? o sa ne holbam la el si atat! Pentru ce s-a mai inventat si internetul?! Ca sa puna si la asta o lege? Deja sunt multe legi macar pe asta sa nu mai puna! Maine, poimaine vezi ca se depune o lege in care nu ai voie sa respiri... prosti mai sunt cei care au semnat... straight face

| stefan573 explică (pentru VerrySweet):

Ne vom holba la desktop.