| AmaliaCiprian789 a întrebat:

Daca merg la un majorat +1...Gen eu nu am fost invitata dar merg cu cineva care a fost, mai trebuie sa dau bani? Stiu ca suna ciudat dar ma gandesc sa nu arat naspa

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa cumperi cadou cu prietenul tau imperuna, sau sa puneti bani impreuna.

| Wr3nch a răspuns:

Normal ca trebuie sa dai bani lol. Doar nu a plati ala si pentru tine, că nu sunteți la intalnire.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce bani? Te crezi ca nunta? Pune bani pentru cadoul pe care il luati impreuna. Atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Așa e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar nu stiu cum se procedeaza.
Tot cel cu care mergi trebuie sa-ti explice.
Daca mergi e clar ca vei face consumatie.
Pune si tu o suta si toata lumea va fi multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde în ce locație se face. Poți pune o sumă modică, deși nu am întâlnit niciodată să dea persoana respectivă.