| Pretending a întrebat:

Dacă nu mănânc 3 zile și beau doar apă, cât slăbesc?

27 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu să-ți spui sănătatea în pericol ca să ajungi pe mâna doctorilor!
Exclus înfometarea.
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Dacă nu consumi glucide peste 24 de ore, vei avea probleme cu creierul!

| MMihai a răspuns:

Am scris unei alte persoane acest răspuns și am primit pentru el o fundă.
Nici un aliment în sine nu îngrașă!
Fiecărui aliment i se asociază niște calorii.
Fiecărei activități i se asociază o pierdere de calorii.
Iar un om are nevoie de un număr de calorii în funcție de ce face și de temperatura în care stă!
Energia o ia din hrană.
Dacă omul bagă în el prin mâncarea consumată, mai multe calorii decât consumă pe un timp mai îndelungat, se îngrașă!
Poți mânca și multă slănină, dar dacă faci eforturi fizice mari și dacă este și frig și să nu te îngrași!
Deci nici o mâncare „ în sine", nu îngrașă, dar suma a ce bagi în tine nu trebuie să depășească sistematic necesarul, că atunci te îngrași!
Deci dacă ești deșteaptă atunci faci multă mișcare, deci gimnastică și ceva sport!
Asta nu înseamnă că nu poți consulta tabele cu calorii și vorbind cu familia să le explici că tu vreai să mănânci alimente cu un număr mai mic sau mai mare de calorii, astfel dacă vrei să slăbești mănânci în principal alimente cum cum ar fi fructe și legume, carne slabă, pește slab, care în general au mai puține calorii sau respectiv carne grasă, nuci, fructe foarte dulci, pește gras, ciocolată, șamd dacă vrei să te îngrași, dar asta nu înseamnă să nu consumi de loc fructe și legume proaspete că au vitamine și minerale utile!
Poți mânca orice, condiția este legată de suma caloriilor introduse în corp prin alimentație și de câtă mișcare faci!
Dietele sunt prostii!
O dietă bine făcută, pleacă de la vitaminele și microelementele care trebuie să intre în corp și ține seama de vârsta și de afecțiunile persoanei și este făcută de un medic specializat în nutriție și probleme de nutriție.
Tu trebuie să bagi în tine prin alimente: vitamine, micro-elemenți: calciu, fosfor, potasiu, zinc, fer, șamd precum și alte substanțe nutritive, deci trebuie o alimentație diversă și asta se învață din cărți de nutriție!
Să nu mănânci porcării sintetice cu substanțe cancerigene!
Să nu mănânci cu grăsime prăjită, etc.
Majoritatea mâncărurilor trebuie să fie crude sau fierte, fără prăjeli, că prin ulei prăjit, că bagi în tine substanțe cancerigene!
Spre a slăbii trebuie să faci sport și mișcare!
Nici nu trebuie să slăbești repede ci câte puțin și constant și este asocierea dintre mișcare și dietă.
Dacă slăbești prea repede îți va atârna pielea și vei arăta groaznic.
Citește cărți privind nutriția sau privind alimentația omului, sau cum se mai numesc, alimentația omului sănătos și bolnav, etc.
Se slăbește fiind activ, nu cu regimuri alimentare fanteziste.
Dacă nu vrei să slăbești, ci să faci numai mușchi trebuie să ai o alimentație cât mai diversificată, ca să nu-ți lipsească nimic din cele necesare.
Dacă vrei să te îngrași puțin mănânci ceva mai mult decât necesarul zilnic de calorii și te îngrași puțin.
Este mai ușor să te îngrași decât să slăbești, că alimentele care îngrașe sunt mai ieftine și deseori ceva mai bune la gust.
Ciocolata este mai scumpă, dar toți vor să mănânce ciocolată.
Asta este la modul general, iar în cazul tău trebuie să consulți tabele cu calorii :
http://calorii.oneden.com/
http://www.beautycenter.ro/nutritie/tabel-calorii
http://www.cauta-cazare.ro/calorii.php
http://funlink.nisi.ro/articol.php?articol_id=3
http://www.bonduelle.ro/tabele-de-calorii
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-carne
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-lactate
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-dulciuri
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-peste-si-in-fructe-de-mare
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-paine
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-produsele-fainoase
http://www.bonduelle.ro/tabel-de-calorii-ale-supelor
http://www.bonduelle.ro/tabel-de-calorii-ale-deserturilor
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-ciuperci
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/
http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-legumele-bonduelle
http://www.florentina.ro/index.php?cat_id=375
http://fitclub.ro/cura-slabire-nutritie/tabel-calorii-alimente
http://fitclub.ro/cura-slabire-nutritie/tabel-calorii-lapte-derivate
http://fitclub.ro/cura-slabire-nutritie/tabel-calorii-carne
http://fitclub.ro/......leaginoase
http://fitclub.ro/cura-slabire-nutritie/tabel-calorii-legume-proaspete
http://www.miresici.ro/f19/2200-lista-calorii-pentru-un-regim-sanatos/
etc mai caută și tu!
Ai să vezi că diferite tabele indică la aceiași mâncare un număr diferit de calorii pentru că nu este ceva f științific făcut.
Și mulți au copiat din cărți că așa fac și au făcut greșeli de copiere.

100 de grame de fructe uscate au mai puțină apă decât fructele proaspete și implicit mai multe calorii, decât aceiași 100 de grame de fructe proaspete.
Cate calorii au fulgii de porumb: 380 calorii punga de 500g
Cate calorii au cerealele : 365 calorii punga de 350 g
Cate calorii are un ou? 85 calorii
Cate calorii are o banana? 140 calorii
Cate calorii are un kiwi? 100 grame = 61 calorii
Cate calorii are un mar? 60 calorii
Cate calorii are apa? 0 calorii!

Un alt secret pentru slăbire, este să mănânci puțin, după o anumită oră seara!

Dacă adormi să zic la ora 22, 30 după ora 20, 30 trebuie să nu mănânci decât ceva f ușor: iaurt, fructe etc.
Masa / mâncarea principală trebuie să fie în prima primele 2 treimi ale zilei active, iar în ultima treime a zilei active și în principal în ultimele ore ale zilei active să nu mai mănânci.
Sunt școli cu 2 schimburi.
Copii care învață dimineața și copii care învață după amiaza.
În funcție de cum înveți, trebuie să repartizezi hrana zilnică, iar seara târziu să mănânci mai puțin sau chiar nimic.

În rezumat dacă vrei să slăbești trebuie să nu mănânci mult seara f târziu, să faci mult sport și multă gimnastică, să nu mănânci cu prăjeli că prin încălzirea uleiului/unturii, la temperaturi mari apar substanțe chimice cancerigene, să nu mănânci mezeluri, și alte porcării sintetice, că au E-uri rele, și să cauți să consumi alimente cu un număr mai mic de calorii asociate, deci cu multe fructe și legume, și în general să consumi de toate.

Dacă vrei să te îngrași, cea ce nu este foarte bine, că după asta nu mai știi când să te oprești și ajungi ca un fel de butoi, trebuie să consumi carne grasă fiartă în loc de carne slabă, pește gras în loc de pește slab, nuci, alune, etc., care vin cu un aport caloric mai mare.
Un alt element care intervine aici este metabolismul,( și procesele de asimilare și cele opuse), și de modul de funcționare al glandelor cu secreție internă.
Am cunoscut persoane grase care erau hipotiroidiene și altele slabe care erau hipertiroidiene, iar funcționarea defectuoasă a acestei glande influența metabolismul și asimilarea hranei.
Nu este bine nici să vrei să te îngrași repede și nici să vrei să slăbești repede.
Eu am fost mereu slab și nefăcând suficientă mișcare, după 40 și ceva de ani m-am tot îngrășat și acum, sunt ca porcul, de crăciun, că nu mă mai încap hainele anterioare.

Spuneau la televizor în perioada 1990 că după 24 de ore de „ grevă a foamei ", încep deja probleme cu funcționarea creierului, din cauza lipsei de glucide.
Spunea că după 72 de ore sau 96 de ore apar degradări ireversibile la nivelul creierului.
Deci nu trebuie să te joci cu așa ceva.

| MMihai a răspuns:

Nu știu dacă îți place ceaiul, dar poți să îți faci ceai, după gust din : ( ceai negru+ ceai verde+mușețel+mentă +tei + alte plante ), și să pui și zeamă de lămâie și ceva zahăr și să bei 2-4 litri zilnic, din ceai de ăsta, în loc de apă + și să mănânci aproape normal, dar cantitativ mai puțin și evident că în 2-3 săptămâni vei pierde, de o manieră mult mai inteligentă, ceva în greutate.
Ceaiul negru și ceaiul verde au ceva teină, care este apropiată chimic cu cafeina, și de aia am spus de tei și mușețel și pentru că bagi ceva zahăr, am spus și de ceva mentă.
http://www.webdex.ro/online/dictionar/tein%C4%83
TEÍNĂ s.f. Alcaloid cristalizat, strălucitor, cu gust amărui, asemănător cu cafeina, extras din frunzele de ceai, întrebuințat în medicină ca excitant al nervilor și al inimii sau pentru efectele sale diuretice. – Din fr. théine.
http://www.definition-of.net/definitie-teina
TEÍNĂ sf Alcaloid cristalizat, strălucitor, cu gust amărui, asemănător cu cafeina, extras din frunzele de ceai, întrebuinţat în medicină ca excitant al nervilor şi al inimii sau pentru efectele sale diuretice
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cafein%C4%83
http://www.culinar.ro/......-/195/261/
http://www.ceai-verde.com/
http://www.ceai-verde.com/Despre-ceaiul-verde/slabeste-cu-ceai-verde.html

Din ce in ce mai multe persoane ce au probleme cu kilogramele in plus apeleaza la ceaiul verde. Obezitatea a inceput sa devina o problema pe plan mondial datorita stilului de viata din ziua de azi. Riscul de imbolnavire la persoanele obeze creste semnificativ. Insa datorita efecelor ceaiului verde, kilogramele in plus nu mai sunt o problema.
Datorita stilului de viata pe care il adopta unele persoane, in special cele care isi pot permite orice fel de mancare, cresterea in greutate devine o problema serioasa. Capatand un obicei din a manca alimente bogate in grasime si asa numitele "junk food" numarul persoanelor obeze creste pe zi ce trece.
O alta problema este lipsa de exercitii fizice. Principala urmare este aceea ca grasimile nu sunt arse si se depoziteaza in corpul nostru. Cei care au cel mai mult de suferit datorita lipsei de miscare sunt chiar persoanele obeze. Practicarea exercitiilor fizice poate reduce riscurile imbolnavirii si ajuta la pastrarea unui corp sanatos.
Problemele mentale reprezinta un alt motiv al cresterii in greutate. Cel mai bun exemplu este depresia. De multe ori cand o persoana este deprimata nu plange, ci mananca tot ce gaseste in frigider. Acest lucru nu este sanatos deloc.
Problema kilogramelor in plus se poate rezolva in zilele noastre cu ajutorul unei operatii de liposuctie insa pot aparea efecte secundare si asta reprezinta un risc. Exista o metoda mai usoara si mai naturala de a elimina grasimea din corpul nostru. Solutia este ceaiul verde! Pe langa faptul ca ceaiul verde este foarte bun pentru arderea grasimilor, acesta mai are si alte beneficii. Sunt 3 lucruri pe care ceaiul verde le face atunci cand este consumat la fiecare masa:
Creste arderea de calorii - ceaiul verde accelereaza metabolismul si cantitatea de grasimi arse creste. Acest proces se numeste termogeneza. Acesta mareste caldura din corp accelerand metabolismul si ca urmare arde caloriile.
Diminueaza apetitul - ceaiul verde ajuta la controlarea apetitului. Nutrientii ce se afla in ceai trimit semnale catre creier si stomac scazand apetitul si micsorand cantitatea de mancare ceruta de organism.
Creste nivelul de energie - ceaiul verde poate trimite semnale catre creier care permit imbunatatirea atitudinii mentale pozitive. Pentru ca el actioneaza in majoritatea partilor din corp, acesta tinde sa puna mintea intr-o stare pozitiva si relaxata, lucru ce face ca organismul sa se simta mai echilibrat si sincroniza
http://www.ceai-verde.eu/
Ceai verde - Calitatile oferite de ceaiul verde
S-a vorbit foarte mult pe baza faptului ca trebuie sa bem ceai verde pentru a accelera metabolismul si pentru a ajuta organismul procesul de slabire.

Ceaiul verde este cunoscut pentru actiunea sa diuretica si antioxidanta si pentru accelerarea metabolismului favorizand in acest fel arderile care au loc in organism.

Planta de ceai verde este originara din Asia, ceaiul verde a devenit cunoscut in intreaga lume pentru proprietatile sale diuretice, antioxidante si pentru continutul sau crescut de vitamine. Acest supliment alimentar este folosit cu succes in foarte multe regimuri si diete alimentare si numeroase creme bio, creme impotriva imbatranirii il au extract de ceai verde printre ingrediente care intra in compozitia acestor creme.

Sa afirmat de asemenea ca ceaiul verde reduce riscul cancerului, in special pe cel al cancerului de stomac si colon, deasemena din ceai verde se fac si o serie de produse cosmetice naturale asa numitele cosmetice bio.
Proprietatile benefice oferite de o cana de ceai verde.
Dupa recoltare, frunzele de ceai verde sunt uscate imediat, obtinandu-se prin aceasta metoda un continut mai scazut de teina. Prin urmare, datorita continutului sau scazut de teina, o ceasca de cea verde este mult mai putin excitant decat ce de ceai negru, un alte avantaj al acestei metode de recoltare este ca ceaiul verde are un continut ridicat de vitamine. Ceaiul verde contine in abundenta vitaminele A, B, E, C, precum si minerale ca fier, calciu, fosfor si potasiu.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ceai
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ceai_alb
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ceai_verde
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ceai_negru
http://sanatate.acasa.ro/......e-835.html
Protejeaza organismul
Pentru ca are un continut ridicat de antioxidanti, vitamine si minerale, ceaiul negru protejeaza organismul de diverse boli. „Consumat cu regularitate, ceaiul negru previne cancerul si bolile cardio-vasculare, contribuie la o scadere a colesterolului si a numarului de trigliceride din sange precum si la o reducere a masei de grasime din organism. In acest fel, ajuta foarte mult in reglarea greutatii corporale. De asemenea, o cana de ceai negru, bauta zilnic, previne si vindeca ateroscleroza", a completat doamna Beju.
Pastreaza silueta frumoasa
O solutie la indemana pentru femeile care au probleme cu greutatea este ceaiul negru. „Prin consumul de ceai negru este stimulata digestia si arderile de grasimi, fiind de ajutor mai ales persoanelor care au o dieta bogata in alimentele grele. Astfel, ceaiul negru este indicat sa se includa in dietele supraponderalilor si a obezilor. In plus, doua cesti pe zi din aceasta licoare pot preveni diabetul", a declarat doamna Beju.
Mentine sanatatea danturii
Polifenolii continuti de ceaiul negru inhiba enzimele, impiedica formarea placii bacteriene si aparitia cariilor. Astfel, persoanele care isi clatesc gura, de mai multe ori pe zi cu ceai negru nu se supun riscului de a fi afectate de placa dentara. Citeste mai mult pe: http://sanatate.acasa.ro/......e-835.html

| AikkoxD a răspuns:

O să slăbeşti pe moment 2-3 kg dar imediat ce vei mânca (fie şi o bomboană) o să pui dublu. Nu sta nemâncată că nu o să slăbeşti.

| ombladon a răspuns (pentru AikkoxD):

Cum ai ajuns la concluzia asta?

| AikkoxD a răspuns (pentru ombladon):

Am destule fete în clasă care stau nemâncate pentru a slăbi.

| ombladon a răspuns (pentru AikkoxD):

Cum dracu de la o bomboana sa te ingrasi 2Kg?laughing

| AikkoxD a răspuns (pentru ombladon):

Nu mă întreba pe mine, întreabă-le pe ele.

| ombladon a răspuns (pentru AikkoxD):

Tu ai spus asta, nu ele

| AikkoxD a răspuns (pentru ombladon):

Eu spun doar ce aud şi ce văd.

| ombladon a răspuns (pentru AikkoxD):

Adica auzi o prostie si incepi sa o spui la toata lumea?laughing

| Horodisteanu_Elena_1997 a răspuns (pentru ombladon):

Are dreptate, eu am ținut dieta cu suc de roșii timp de o săptămâna am băut doar suc de roșii și apa.am slăbit 5 kg dar imediat ce am început sa mănânc și alte alimente combinate, o salata asortată sau ciorba sau altceva ușor pentru stomac am pus înapoi.in mai puțin de 2 săptămâni M am îngrășat 10 kg. Organismul își ia din mâncare câta energie are nevoie. cand tu nu ii dai e ca un sistem de alerta și atunci când primește tot depunewinking dar dacă totuși vrei sa slăbești îți recomand Rinawinking e o dieta foarte buna

| ArtisticWorld a răspuns:

Cam 1 - 1, 5. Dar nu prea cred că este bine. Te poți îmbolnăvi sau să leșini. Recomand să faci sport sau să mai faci și tu ceva prin casă, poate slăbești așa.laughing Noroc.

| daηă a răspuns:

Devii ceva de genu:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Asta nu-i o gluma. Poti deveni anorexica.Mai bine ai face sport si ai manca sanatos.

| miku0101 a răspuns:

Daca nu mananci 3 zile nu vei slabi. Asta face grav sanatatiiwinking. Mananca ceva care nu te ingrasa. Ceva fara grasimi decat sa te tii flamanda 3 zile! happy Bafta!

| NuImiPunNume a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, foametea nu este u raspuns eventual dieta, sa mananci legume si fructe mai putine dulciuri, cat mai multa miscare, ma ales ca este primavara luna mai.

| KaRa23S a răspuns:

Nu-ti recomand, pentru ca dupa aia vei manca pentru toate zilele, poti face orice fel de boala. E posibil sa slabesti atunci o perioada, dar dupa aceia te ingrasi mult mai mult decat erai inainte. Iti recomand in schimb multe fructe, lecume, tot ce nu are zahar, miere, grasime etc (stii si tu asta) si exercitii multe. E greu dar eficient pentru ca slabesti ( intr-un timp mai indelungat ce-i drept) iar corpul tau va avea forme frumoase.

| Forevăr a răspuns:

Deecat sa stai nemancata mai bine alergi sau faci multe exeercitii pentru slabire straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vezi cat slabesti? zine si noua, bine? deci astept raspunsul tauwinking

pretena mea nu a mancat 1 zi si seara tremura, ametea, o durea stomacu si de musai o halit saraca in seara aia mai mult ca mine laughing

| ParadiseCaroline a răspuns:

Nu slabesti decat 1-2 kg dar vei fi slabita de puteri si vei avea sistemul imunitar la risc.Plus, atunci cand vei manca chiar si, nu stiu o rosie vei pune totul la loc si chiar dublu.Slabeste naturl, sport alimentatie sanatoasa, fara pastile ca distrug ficatul plus vin cu efecte secundare.Nu stiu, daca vroiai sa slabesti de ce nu te-ai apucat din timp, si te trezesti acum ca vrei sa slabesti urgent.

| any008 a răspuns (pentru ParadiseCaroline):

Deci, nu sunt de acord cu ce vrea ea sa faca dar, nici cu ce spuneti voi! Din proprie experienta va spun, am avut 4 zile in care nu am bagat nimic in gura in afara de apa plata, am slabit si dupa cele 4 zile, am inceput sa consum 3 fructe pe zi timp de vreo 3 zile dupa aia am mai adaugat ceva pe langa cele 3 fructe, si tot asa treptat, treptat am adugat in meniul zile alimente pana am ajuns sa consum si 800 kcal pe zi si nu m-am ingrasat, din contra am slabit, nu am pus dublu pe mine ci am slabit nu m-ai slabeam la fel de repede si de mult cum am slabit in cele 4 zile dar tot slabeam. Efectul yoyo are loc doar daca dupa perioada de infometare drastica, cum sunt 3 zile de nemancat incepi si bagi in tine pana nu mai poti si recuperezi cele 3 zile adica daca incepi sa mananci 2000 kcal oe zii, logic ca te ingrasii, deoarece organismul tau nu poate asimila schimbarea drastica, de la nimic la prea mult. Deci, eu iti zic sa nu faci prostia asta pentru ca te vei simtii rau si slabita, evident nu am cum sa te opresc dar in caz ca o faci iti recomand ca dupa perioada aceea sa nu dai buzna in frigider pentru ca, nu ai rezolvat nimic, te-ai chinuit degeaba.

| SmoKeM a răspuns:

Mult cam 7 kg

| Mihai_Meluta_1969 a răspuns:

Mare minciuna. Am mancat ultima masa Duminica seara si pana joi seara cand am mancat din nou am slabit 7 kg. Conteaza cate kg are cel ce se apuca de acest post negru. Eu am pornit de la 100 kg. Atentie mare la reluarea alimentarii c a se poate face gastrita. Se mananca fierturi de legume, orez alb simplu cu putina sare si ceva unt, fara fructe si branzeturi care fermenteaza in stomac si mai ales nu se mananca carne cateva zile.

| Ninive a răspuns:

Cate kg ai?

| Raluka_Noghi_1988 a răspuns:

Hmmm eu una nu am mancat 15 zile am baut doar cafea si am fumat enorm de mult si am slabit vreo 500g deci e o prostie nu va infometati aiurea miscarea sportu si mesele regulate ajuta cel mai mult!

| Koinok_Edith_1990 a răspuns:

Salut!
Săptămâna trecută nu știu ce am avut dar n-am avut poftă de mâncare absolut deloc. N-am mâncat timp de 3 zile. Nu am simțit să-mi fie foame sau să mi se facă rău. Contra, am avut putere toată ziua și am și făcut sport dimineața și seara, undeva 4-5 ore pe zi. În schimb am băut apă... multă. Undeva la 4-5 L pe zi.
Totul depinde și de organismul tău! Dacă vreau stau fără mâncare câteva zile fără probleme și nici nu mi se face rău, pe urmă când mănânc nu exagerez. Mănânc cât îmi trebuie.
Am băut câte două cafele pe zi
cu lapte de nuci, dimineața și undeva pe la 2-3 pe al doilea. Am băut apă cu lămâie undeva la 1 l.
Dacă dorești să slăbești și ești dispusă să faci anumite sacrificii, poți face după părerea mea, dar este nevoie să-ți cunoști TU corpul și organismul. Dacă chiar vrei poți slăbi și până la 7-10 kg / lună, asta să mănânci puțin ( cât să ai ceva în burtică) sau poți încerca de exemplu 24 ore fasting, apoi două zile cu smoothie, pe urmă două zile cu mâncare light ( un piept de pui mic 150-200 Gr, pe grătar sau la cuptor/ pe aburi ) cu tot atâta salată. Fără pâine! Fără dulciuri! Eu as spune daca dacă ești obișnuită să bei cafea cu zahar... E ok.
Și să repeți timp de o lună... Îți garantez că slăbești. Și să nu uităm cel puțin 3 ore de exerciții. Eu fac bandă 40 min mers pe 6.5 km/h cu greutăți pe încheieturi ( câte 1kg și glezna câte 2 kg ). Pe urmă bicicleta 30 min, apoi zumba intens 30 min, toate cu greutăți! Pe urmă exerciții pentru fiecare parte al corpului timp de 60 min. Și seară le repet.
Dacă faci mișcare, prinzi energie și te simți mult mai bine, dacă faci mișcare, suplimentezi corpul cu apă, fără să vrei dar îți taie foamea! Dacă mănânci puțin după exerciții ( după APX 1 ora - 1.5 ora ) este ok. Nu mănânci după 5... Nu bei ceai, cafea după 3-4... O să vezi o schimbare radicală. Și dacă te ții bine timp de o lună, ți se schimba stilul de viață complet, o să ai mai multă putere și nu o să te îngrași înapoi. Deoarece stomacul tau sa obișnuit cu noul dietă. Asta daca și dorești psihic să te ții de noul stil de viață. happy