| didi12 a întrebat:

Daca pentru o zi ati avea controlul asupra intregii lumi, ce ati schimba?

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Pentru a schimba cu adevarat ceva, o singura zi nu ajunge, iar pentru a schimba lumea, nici zece ani nu cred ca ar ajunge. Pentru a face o schimbare care sa conteze ar fi nevoie de cel putin o viata intreaga deoarece sunt foarte multi oameni pe planeta si toti sunt diferiti, indiferent cat de asemanatori ar fi, fiecare este unic. Schimbarea fundamentala care este necesara este mentalitatea umana, dar asta este ceva ce fiecare trebuie sa o faca pentru sine insusi. O mentalitate nu poate fi impusa si cum sunt asa de multi oameni si atatea moduri de a gandi, ar dura foarte mult ca o schimbare a lumii sa aiba loc.
Daca ar fi sa schimb ceva intr-o singura zi, as incerca cel putin sa pregatesc terenul pe care sa fie puse caramizile unei noi lumi si sa spun cat mai multor oameni ca acest loc exista. Nu stiu daca ar fi destul timp insa, dar asta as incerca sa fac.

16 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

1) As scapa de toti tiganii si de popoarele nomade care nu stiu decat sa faca distrugere oriunde merg!
2) As distruge toate satele si le-as trasnforma in orase ecologice
3) As aproba pedeapsa cu moartea pentru toate statele!
4) Violatorii sa fie omorati fara menajamente!
5) As elimina vizele!
6) As moderniza toate spitalele
7) As incerca sa impaduresc din nou desertul Sahara! si astfel probabil as elimina foamea!
8) As opri vanatul balenelor
9) Daca chiar exista si guvernul ii ascunde, as arata lumii dovezi cu privire la extraterestrii
10) As unii toate statele lumii intr-un singur stat unic, astfel s-ar termina cu violentele intre state!

| Petronela a răspuns:

As face o lege in care cei peste 60 de ani sa iasa la pensie(in special parlamentarii)

| Aiicha a răspuns:

Oamenii... unii sunt atat de rai. exista prea multa rautate in lumea asta. sadsadsadsad

| Bianca206 a răspuns:

Tot ce tine de Romania.

| Poinsettia a răspuns:

Guvernul Romaniei.

| smaranditza a răspuns:

Nimic, pentru ca mentalitatile nu se pot schimba cu una, cu doua, oricat de mare conducator esti...
un proces de schimbare este de mare durata si nu este la fel pentru toate popoarele...

| Teo_6515 a răspuns:

Mi-as mai lua inca 10 ani de control asupra lumii, dupa care m-as pune pe treaba. Sunt putine lucruri ce pot fi facuta intr-o zi.

Iar prima masura, cine nu are minim 8 clase si varsta de peste 18 ani, inchisoare.

| CatalinaMarina a răspuns:

Economia in Romania.

| campanario a răspuns:

Sistemul de trai, adica as obliga bancile sa fabrice mai multi bani! Oamenii saraci, aici intra aia din africa saracii ca nu au NIMIC, nu ca noi ca avem si ne plangem ca nu avem, i'as ajuta, as ridica pe toata lumea. Dar cu o conditie, sa nu se piarda credinta in Dumnezeu, chiar daca fiecare religie are Dumnezeul ei, sa creada in El. El chiar exista, si stiu asta sigur. Dar tu ce ai face daca pentru o zi ai avea controlul asupra intregii lumi? happy

| myhay144 a răspuns:

Toti parlamentari cu alti care chiar siar face treaba si nu ar trage pentru ei ci pentru tara, lol ce zic aici nu cred ca exista asemenea oameni laughing

| allyson a răspuns:

Mentalitatea unor oameni...

fara sa-i faci pe oameni sa gandeasca altfel nu poti face nimic bun...

| SRJ a răspuns:

O, da!
As interzice:
- jeepurile si masinile mari
- manelele
- pokemonii
- toate posturile de radio comerciale
- face benzi pentru biciclisti
- interzice banii
- scoate toate popoarele de sub regimul comunist
- trata bolnavii
- adaposti animalele
- plati burse studentilor
- inchide fast foodurile
- as planta copaci
- si multe, multe, multe altele...

| Madalina_6514 a răspuns:

Intreaga lumehee hee

| Bitzii~Bitzii a răspuns:

Pe Basescu;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as da 10 triliarde de dolarilaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca reusesti intr-o zi. S-au chinuit altii ani de zile si n-au reusit si unde mai pui ca nu in toata lumea.