| anonim_4396 a întrebat:

Daca somnul ratiunii naste monstri, somnul iubirii/atentiei/sacrificiului/luptei?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Somnul iubirii, atentiei, sacrificiului, luptei nasc indiferenta.Si asta e mai grava decat monstrul ratiuniiI don't want to see

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu stiu ca somnul la cuptor naste pofta de vinhee hee

| Elena1234456 a răspuns:

Somnul iubirii poate naste ura, gelozie. Aomnul atentiei "naste" rasfat si incredere prea mare in propria persoana, si cel al sacrificiului si al luptei naste curaj si apreciere.

Răspuns utilizator avertizat
| Marian_2691 a răspuns:

Si somnul iubirii/atentiei/sacrificiului si luptei ramine gestant? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Margo, am terminat întrebarea prin puncte de suspensie pe care mi le-a ignorat delicat site-ul! Era vorba de paralelism, n-avea rost sa repet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cristacheceliute: alb, obligatoriu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Somnul ratiunii naste monstrii iar somnul iubirii naste foame... aaaa... de amandine (desigur amandine pentru mine) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@marionel, ai gasit gasit antonimul monstruozitatii in ultima fraza... e chiar acea splendoare despre care vorbesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naste monstri indiferentei, naste monstri lipsiti de scrupule si sentimente, naste nulitati.