| Decebalul a întrebat:

Daca stratul de ozon s-a subtiat, toate verile ce vor urma vor fi asa de calduroase ca vara asta?

6 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Cu cât stratul de ozon se subțiază mai mult, cu atât verile sunt mai călduroase. Cum stratul de ozon se subțiază constant din cauza poluării constante, cred că pot să-ți spun cu o oarecare siguranță că nu, verile care vor urma nu vor fi la fel de călduroase, ci din ce în ce mai călduroase.

| harciog a răspuns:

Stai linistit.De cind s-a dat drumul la libertatea asta a masmediei cu mii de posturi care n-au cu ce-si umple timpul de emisie toate anotimpurile degenereaza in rau, asa caldura n-a mai fost din anul ma-sa pe gheata, asa iarna n-a mai fost de cind tat-su pe gheata si asa toamna si primavara n-a mai fost din anul bunica-su si bunica-sa pe gheata. Daca observi anotimpurile se perinda netulburate prin fata ochilor nostri si ne trezim batrini ascultind imbecilitatile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar mai calduroase...

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Vor fi chiar mult mai calduroase decat vara asta.

| DubstepQueen a răspuns:

Poate si mai calduroase... Daca vara asta au fost chiar si 40 crade...vara viitoare, cand stratul de ozon va fi si mai subtire, va fi si o temperatura mai mare. Iarna nu ar putea sa mai ninga!
cryingSi numai noi, oamenii facem asta.

| Anonymous1247 a răspuns:

Cât există industrie care poluează rău, se va tot subția stratul de ozon.