| syjey a întrebat:

Daca un mincinos va spune ca este mincinos il credeti?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Daca un mincinos spune ca e mincinos, inseamna ca nu minte, ceea ce probabil il face mai putin mincinos. Dar, el fiind mincinos, minte in legatura cu asta. Astfel, un mincinos nu o sa spuna adevarul despre natura lui de mincinos. Complicat, nu?
ps1: totusi, exista mincinosi care "mint" prin a spune adevarul.
ps2: in viata mea nu am scris de asa de multe ori cuvantul "mincinos". (sau poate mint!)

6 răspunsuri:
| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Da,ca de data asta spune adevarul.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Nu.E un mincinos.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Nu pentru ca e mincinos laughing

| MeGustaaa a răspuns:

Da ca e mincinos

| CuloareaFericirii a răspuns:

Nu stiu ca daca e mincinos si imi spune ceva automat ca minte si ar minti ca e mincinos dar cel care minte e mincinos deci nu are sens...

| mihu90 a răspuns:

Daca e mincinos si a declarat ca e mincinos, atunci a spus adevarul