| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa trimit un colet la o adresa din Italia, cum se face? Trimiti prin posta, si ajunge la casa aia? thinking (ma refer fara a merge acea persoana la posta sau undeva)

5 răspunsuri:
| Vali0n a răspuns:

Pai da este simplu scrii expeditor etc etc ce se scrie pe o scrisoare ceva de genu asta dar nu poti face sa ajunga direct acasa la el presupun sau poate ar merge cu curier dar mai platesti in pplus

| darrio2007 a răspuns:

Trimite prin Atlassib.Iti vor spune ei cum poate ridica persoana coletul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si la ei ca si la noi, destinatarul trebuie sa se preyinte la Posta cu un act de identitate. Chiar daca trimiti printr-o firma de curierat, la fel se procedeaza, inclusiv AtlasSib-ul.

| Florincrap a răspuns:

Scrii la posta:Strada, nr, oras, tara (ITALIA)
De exemplu:
Mario Gelloni
Via 16 Dicembre 52
MILANO
ITALIA.
(este doar un exemplu)
Coletele se ridica de la posta in Italia cu buletinul sau pasaportul (daca intreaba ceva aia de la posta, sa le spuna ca e cetatean european)

| KinoAndreea a răspuns:

Multumesc la toti! happy