| danad7 a întrebat:

Daca vrem mai multi prieteni sa mergem în vizita în alt oraș 2-3 zile ne putem caza la o pensiune ceva daca toți suntem minori(16-17 ani)?

Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Depinde de proprietar. Eu am fost in liceu intr-un grup similar ca varste ca voi, toti minori, si n-au fost probleme, dar sa intrebati inainte. In principiu, atat timp cat discutati cu proprietarul in prealabil, platiti avansul si va dati numerele de contact ale parintilor in caz de probleme, ar trebui sa fie in regula. Ce nu va recomand e sa nu va aranjati cazarea dinainte; e putin probabil sa va ia vreun proprietar in cazare ca minori daca va prezentati direct de pe strada fara rezervare.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de proprietar, daca inchiriati la negru ceva cabana, cred ca da, insa daca faceti contract la un hotel sau pensiune eu stiu ca nu cazeaza minori fara macar o persoana de 18+

suntserios
| suntserios a răspuns:

O pensiune, un hotel respectabil nu închiriază minorilor