| S1mplu a întrebat:

Dat fiind faptul ca nu exista nici macar o categorie facuta numai pentru sport, nu am avut altceva decat sa scriu aceasta intrebare la categoria TImp Liber.

Am inceput sa imi fac un program in care sa implic activitati fizice + alimente fara calorii.

Am incercat sa caut pe internet exemple de exercitii fizice dimineata si seara, dar nu am gasit decat nimicuri in care vorbeau despre acest lucru, nu ziceau si ce fel de exercitii sa se faca.

Acum va intreb pe voi, daca e vreun profesionist pe aici care stie ce anume trebuie facut dimineata sau seara, rog sa raspunda.

Vreau sa fac o ora de exercitii fizice dimineata dupa 5- 10 minute de cand m-am trezit si o ora de exercitii fizice seara inainte cu o ora sau 2 de a ma culca.

Programul meu consta in, a ma culca la ora 22 PM si a ma trezii la ora 6 AM.

Deci, o ora de sport la ora 20 si o ora de sport la ora 6:10 maxim.

Acum intrebarea.

Ce fel de exercitii sa fac dimineata timp de o ora?
Ce fel de exercitii sa fac seara timp de o ora?

(Aceste exercitii le fac pentru a slabi odata din greutata, ca m-am saturat de asta)

La sala nu am de ce sa merg, ca abia daca au o banda rulanta si aia merge de numai si pe afara daca alerg, sunt caini din aia care fug sa te muste, si decat sa fiu muscat si omorat pe acolo, mai bine fac dracu in casa si scap de probleme, ca de aveam bani, imi cumparat eu o banda rulanta si alergam si 50 de ore pe ea.

Deci, ce exercitii as putea face eu seara si dimineata timp de o ora, care sa dea roade in ale slabitului si etc?

Si venind vorba de mancare, no safie nimic cu grasimi sau calorii, o sa folosesc doar alimentele din aceasta lista : http://www.femeia.ro/......ii-1778982

Si da sunt baiat si nu mi-e groaza sau ceva sa recunosc ca sunt gras sau ceva, asta e, fiecare cu viata lui, nu e niciodata prea tarziu sa te schimbi, decat sa ajung ca astia sa dau nu stiu cati bani sa taie cu cutitu in mine prin spitale sis a mai fac sialte boli, mai bine incep eu si fac mai bine ca aia.

Si nu sunt genu ala care e smecheras sau ceva, sunt mai domol si nici macar acea bila la brat nu o am facuta, vreau sa ma repar.

Eu nu cer ajutor sau ceva, doar sfaturi si vreau doar sa fie bune, daca altii rad de asa ceva, inseamna ca-s insensibili sau inculti. Nu toti au ceea ce vor sau isi permit orice.

Ok, deci inca odata, ce exercitii sa fac? si cate de fiecare?

PS. : Nu imi place fotbalul, nu mi-a placut niciodata.
PS. : Tennis nici macar nu exista un teren sau club in oras la mine.
PS. : Bachet nici atat.
PS. : Innot : Nu exista bazin cu instructor in oras la mine.
PS. : Nu exista antrenor personal la mine in oras.
PS. : Nu exista teren special de antrenament sau alergat.
PS. : Sala e foarte mica si probabil nici macar nu mai au banda de alergat, doar galthere sau cum drk se zice, pentru a face cica muschi :-j.
PS. : Handball : Nu se face decat daca esti bun la asa ceva.
PS. : Voleiball : Nu se face decat daca esti bun la asa ceva.

PS. : Vreau sa fac asta pentru sanatatea si corpul meu, nu o fac pentru a ma da mare pe la nu stiu cine, nici macar nu am prieteni :-j

PS. : Nu merg in cluburi, nu beau alcool deloc, nu fumez, nu ma droghez, nu fac nici un rahat din toate astea, nu sunt smecher, sunt sensibil si domol si imi place asa cum sunt la firea mea.

PS. : Nu prea joc jocuri la PC, nu stau mult la el, nu joc metin2 ceea ce-i o porcarie, nici nu stiu de ce am scris asta :)), in fine.

PS. : Imi pasa de multi oameni, dar cred ca 90% din ei nu le pasa de mine, oricum putin imi pasa, fiecare traieste cum vrea.

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

Dimineata as zice sa isi scoti muschii din brat si sa faci podul pentru 30 de secunde. Apoi 1 singura flotare. Apoi, stai pe spate, pune mainile in jos, ca la flotari si, ridicate ( un fel de flotari cu capul in sus). Nu e sanatos sa faci dimineata prea mult sport, din cate stiu eu.
Seara:
Alearga usor, cat sa nu obosesti, alearga incet. E relaxant, sa vezi copaci, case si altele, noaptea. Funda?